مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 4679     

تولید 200 هزار تن ماهی به شیوه پرورش در قفس

معاون آبزی پروری سازمان شیلات ایران گفت: در برنامه ششم توسعه، تولید 200 هزار تن ماهی از طریق پرورش در قفس پیش بینی شده است.
تاریخ انتشار :۱۳۹۴ شنبه ۱۰ مرداد ساعت 15:22

 به گزارش ایرنا از وزارت جهادکشاورزی، حسین عبدالحی افزود: طی پنج سال برنامه ششم توسعه برای تولید 200 هزار تن ماهی از طریق پرورش در قفس 290 میلیارد تومان اعتبارات تملکی پیش بینی شده است.

 
وی برآورد تسهیلات بانکی برای بخش خصوصی در راستای پرورش ماهی در قفس در طول برنامه ششم توسعه را 2500 میلیارد تومان عنوان کرد.
 
عبدالحی گفت: با توجه به اینکه پرورش ماهی در قفس به سرمایه گذاری سنگین نیاز دارد، ما از شرکت های بزرگ خواسته ایم که در این زمینه سرمایه گذاری کنند.
 
به گفته وی، بنیاد مستضعفان و موسسه جهاد نصر از جمله نهادهای بزرگی هستند که نسبت به فعالیت در حوزه پرورش ماهی در قفس علاقه نشان داده اند. 
 
معاون آبزی پروری سازمان شیلات ایران هدف از توسعه پرورش ماهی در قفس را تامین امنیت غذایی، افزایش مصرف سرانه و صادرات آبزیان برشمرد و در عین حال این روش را برای تولید و پرورش آبزیان، اقتصادی ارزیابی کرد.
 
عبدالحی با بیان اینکه به علت محدودیت آب شیرین، سیاست وزارت جهادکشاورزی به سمت تولید ماهی در آب های شور و آب های ساحلی سوق پیدا کرده است، اظهار داشت: صندوق توسعه ملی نیز از روش پرورش ماهی در قفس حمایت می کند. 
 
وی افزود: سال گذشته، صندوق توسعه ملی نزدیک به 200 میلیارد تومان تسهیلات برای پرورش ماهی در قفس پرداخت کرده است. 
 
معاون آبزی پروری سازمان شیلات ایران پیش بینی کرد: امسال از محل پرورش ماهی در قفس نزدیک به 1200 تن ماهی تولید شود.
 
وی گفت: سال گذشته 520 تن ماهی از طریق پرورش در قفس تولید شد.
 
عبدالحی از آغاز اجرای برنامه مطالعات تکمیلی در زمینه پرورش ماهی در قفس خبر داد و گفت: با توجه به تاکید وزیر جهادکشاورزی این برنامه مطالعات تکمیلی با سه مشاور داخلی که با کشورهای کانادا و نروژ توافق همکاری کرده اند، در حال انجام است.
 
وی ادامه داد: یک مشاور داخلی برای مطالعات دریای خزر و دو مشاور برای دریای عمان و خلیج فارس در نظر گرفته ایم که کار مطالعات و مکان یابی مناسب برای پرورش ماهی در قفس را انجام می دهند.
 
معاون آبزی پروری سازمان شیلات در پاسخ به پرسشی در مورد چگونگی تهیه قفس، گفت: سعی کرده ایم قفس را از کشورهای خارجی مانند چین و نروژ وارد کنیم ضمن آنکه قفس های ساخت داخل نیز در آب های داخلی استفاده می شود.
 
وی ظرفیت قفس های پرورش ماهی را بین 50 تا 750 تن در دنیا عنوان کرد و افزود: شرکت های نروژی، قفس هایی با ظرفیت تولید 750 تن ماهی می سازند.
 
عبدالحی با اشاره به اینکه در شمال کشور به طور آزمایشی پرورش ماهی در قفس در مورد گونه قزل آلا اجرا می شود، تصریح کرد: در نظر داریم برای آینده روی گونه های دریایی خزر مانند کپور معمولی، ماهیان خاویاری، ماهی سفید و آزاد برای پرورش در قفس کار کنیم.
 
گفتنی است؛ پرورش ماهی در قفس در استان های گیلان، مازندران، خوزستان، هرمزگان در حال انجام است و استان مازندران با نصب و راه اندازی 22 قفس با ظرفیت تولید 660 تن در رتبه نخست قرار دارد.
فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هاماهی , پرورش در قفس ,

اخبار مرتبط با این خبر
ردیفتیترتاریخ
1 تولید 200 هزار تن ماهی به شیوه پرورش در قفس ۱۳۹۴ شنبه ۱۰ مرداد


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: