مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 6290     
روابط عمومی مرکز آمار ایران اعلام کرد

تولید گوشت قرمز در کشتارگاه‌‌ها به ۴۷۶ هزارتن رسید

براساس گزارش مرکز آمار ایران، وزن گوشت قرمز تولیدی انواع دام‌های ذبح شده در کشتارگاه‌های کشور طی سال 1394 جمعاً 476 هزار تن است که سهم گوشت گاو و گوساله بیش از سایر انواع دام بوده است.
تاریخ انتشار :۱۳۹۵ دوشنبه ۲۵ مرداد ساعت 12:03

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از مرکز آمار ایران، وزن گوشت قرمز تولیدی انواع دام‌های ذبح شده در کشتارگاه‌های کشور طی سال 1394 جمعاً 476 هزار تن است که سهم گوشت گاو و گوساله بیش از سایر انواع دام بوده است.

چکیده آمار کشتار دام کشتارگاه‌های کشور 1394 منتشر شد.

براساس نتایج این طرح وزن گوشت قرمز تولیدی انواع دام‌های ذبح شده در کشتارگاه‌های کشور طی سال 1394 جمعاً 476 هزار تن گزارش شده است که سهم گوشت گاو و گوساله بیش از سایر انواع دام بوده است.

سهم گوشت گاو و گوساله با 245 هزار تن و وزن لاشه حدود (51 درصد)، گوسفند و بره با 184 هزار تن (39 درصد)، بز و بزغاله با 37 هزار تن (8 درصد) و سایر انواع دام‌ها با 10 هزار تن (2 درصد) از کل لاشه قابل مصرف بوده است.

با اجرای این آمارگیری، هر ساله میزان کشتار انواع دام سبک و سنگین در کشتارگاه‌های رسمی کشور توسط مرکز آمار ایران اعلام می‌شود. این آمارگیری از سال 1347 هر ساله توسط مرکز آمار ایران اجار و نتایج آن منتشر می‌شود.

براساس خلاصه نتایج این آمارگیری، در سال 1394 تعداد 385 کشتارگاه رسمی در سراسر کشور فعالیت داشته‌اند که حاصل فعالیت آنها ذبح 14 میلیون و 116 هزار رأس انواع دام به شرح زیر بوده است:

گوسفند و بره 10 میلیون و 235 هزار و 658 رأس

بز و بزغاله 2 میلیون و 551 هزار و 890 رأس

گاو و گوساله 1 میلیون 277 هزار و 712 رأس

گاو میش و بچه گاومیش 28 هزار و 689 رأس

شتر و بچه‌شتر 22 هزار و 499 نفر

مقایسه عملکرد کشتارگاه‌های کشور در سال 1394 نسبت به سال 1393 مؤید افزایش 12 درصدی مقدار تولید گوشت در کشتارگاه‌های رسمی کشور است.

مقدار تولید گوشت نسبت به سال قبل برای گوسفند و بره 11 درصد و بز و بزغاله 1 درصد، گاو و گوساله 14 درصد، گاومیش و بچه گاومیش 5 درصد و برای شتر و بچه‌شتر 21 درصد افزایش داشته است.

آمار مذکور شامل کشتار دام خارج از کشتارگاه‌ها نیست.

فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هاگوشت قرمز , کشتارگاه‌‌ها ,

اخبار مرتبط با این خبر
ردیفتیترتاریخ
1 تولید گوشت قرمز در کشتارگاه‌‌ها به ۴۷۶ هزارتن رسید ۱۳۹۵ دوشنبه ۲۵ مرداد


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: