مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 4807     

تکذیب افزایش قیمت شیر گران شده در بازار!

ایسنا
˝هیچ کالایی مجوز افزایش قیمت ندارد˝، ˝هیچ افزایش قیمتی در شیر و لبنیات نداشتیم˝ این جمله‌ها اظهارات رییس سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان است که بی‌خبری یا بی‌تفاوتی این سازمان از افزایش قیمت شیر کم چرب به بهانه‌های گوناگون طی امسال و البته هفته‌های اخیر را نشان می‌دهد.
تاریخ انتشار :۱۳۹۴ جمعه ۱۳ شهريور ساعت 10:21

 تیر امسال بود که برخی از برندهای مطرح لبنی اقدام به افزایش قیمت محصولات خود کرده‌اند و به گفته علی رجبی، رییس اتحادیه فروشندگان لبنیات قیمت فروش شیر در برخی برندها به طور میانگین پنج تا شش درصد افزایش یافته است که البته صنایع لبنی این افزایش قیمت را ناشی از افزایش یک درصدی نرخ مالیات بر ارزش افزوده و آثار آن بر قیمت تمام شده اعلام کردند.

 
اما پس از آنکه سازمان حمایت مصرف کنندگان و وزارت جهاد کشاورزی بر اساس دستور و ابلاغیه معاون رییس جمهور پیگیر اجرای نرخ مصوب 1440 تومانی شیر خام شدند باز هم صنایع لبنی پیش‌دستی کردند و علیرغم اینکه انجمن صنفیصنایع لبنی رسما از افزایش قیمت محصولات لبنی به دلیل آنچه حمایت از مردم و افزایش مصرف شیر اعلام شد، انصراف دادند، بسیاری از برندهای مطرح این صنعت دست به افزایش قیمت لبنیات به ویژه شیر کم چرب با استفاده از ترفندهای مختلف زدند.
 
چراکه یکی از همین برندهای مطرح که شاید تاکنون همه مردم بارها از محصولات آن استفاده کرده اند از ترفندی به نام شیر کم چرب امگا 3 استفاده کرد در حالی که خبری از امگا 3 نبود و این ترفند مورد شناسایی سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان قرار گرفت و پس از هفته ها کشمکش بالاخره این شیرهای به اصطلاح امگا3 بود که از بازار جمع شد.
 
غلامرضا کاوه، سخنگوی سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان در این زمینه به ایسنا اعلام کرد که یکی از کارخانه‌های تولیدکننده لبنیات با ترفند در نحوه توزیع شیرکم چرب ویتامینه ( که قیمت بالاتری نسبت به شیرکم چرب معمولی دارد) به جای شیرکم چرب معمولی منجر به افزایش قیمت موقت آن در بازار شد و این القاء در بین مردم ایجاد شد که شیرکم چرب امگا3 همان شیرکم چرب معمولی است؛ بنابراین مردم تصور کردند که قیمت‌ها افزایش یافته است.
 
همچنین به گفته وی یکی دیگر از کارخانه های لبنی از روز ششم مردادماه اقدام به افزایش خودسرانه شیر کم چرب کرده بود که بازرسان سازمان حمایت این موضوع را متوجه شدند و به سرعت با آن کارخانه برخورد کردند و قیمت‌ها به روال سابق خود بازگشت.
 
اما جالب‌تر اینکه چند هفته بعد و در شرایطی که برخی صنایع لبنی یک بار بابت افزایش قیمت شیر کم‌چرب با ترفندهای غیرقانونی، از سازمان حمایت اولتیماتوم گرفته بودند، بازهم همان تخلف‌ها از همان برندهای مطرح متخلف سر زد؛ به گونه‌ای که نه‌ تنها دوباره شیر کم‌چرب با امگا3 برگشت بلکه شیر کم‌چرب بدون لاکتوز هم اضافه شد.
 
حالا مشخص نیست چرا شیر کم چرب بطری یک لیتری که در ابتدای امسال 2100 تومان بود، باید تحت عناوین مختلف شیر کم چرب امگا3 و شیر کم چرب بدون لاکتوز 2500 تا 2700 تومان به بازار مصرف عرضه شود؟ و چگونه است که رییس سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان درباره افزایش قیمت‌های غیر قانونی لبنیاتی‌ها که این سازمان در جلوگیری از بخشی از آن نیز دخیل بوده است به گونه ای صحبت می‌کند که گویا صنایع لبنی هیچ افزایش قیمتی نداشته‌اند؟
فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هاقیمت , شیر ,

اخبار مرتبط با این خبر
123
ردیفتیترتاریخ
1 یک بام و دو هوا در افزایش قیمت شیر؛ اقرار دامداران انکار صنایع ۱۳۹۴ يکشنبه ۲۹ شهريور
2 تکذیب افزایش قیمت شیر گران شده در بازار! ۱۳۹۴ جمعه ۱۳ شهريور
3 دستور جدید دولت درباره قیمت شیر خام ۱۳۹۴ چهارشنبه ۷ مرداد
4 قیمت شیرهای یک لیتری؛ حداکثر 2800تومان ۱۳۹۳ دوشنبه ۴ اسفند
5 خرید زیر قیمت شیر ظلم به دامداراست ۱۳۹۳ چهارشنبه ۱۴ آبان
6 افزایش قیمت شیر دامداران از هفته آینده ۱۳۹۳ چهارشنبه ۹ مهر
7 آزادسازی قیمت شیر به نام دامدار به کام کارخانه‌دار ۱۳۹۳ سه شنبه ۳۱ تير
8 کمیسیون کشاورزی افزایش قیمت شیر را بررسی می‌کند ۱۳۹۳ سه شنبه ۲۴ تير
9 خودداری کارخانه‌جات از خرید شیر خام به قیمت مصوب از دامداران ۱۳۹۳ چهارشنبه ۱۱ تير
10 سناریوی سه‌گانه قیمت شیر با وجود مصوبات دولتی! ۱۳۹۳ چهارشنبه ۱۱ تير
11 کارخانه‌ها به پیشواز افزایش قیمت شیر رفتند ۱۳۹۳ چهارشنبه ۱۱ تير
12 نرخ‌ جدید لبنیات اعلام شد + قیمت‌ها ۱۳۹۳ سه شنبه ۱۰ تير
13 قیمت شیر آزاد شد ۱۳۹۳ يکشنبه ۸ تير
14 افزایش قیمت شیر و محصولات لبنی پس از آزادسازی قیمت شیر خام ۱۳۹۳ يکشنبه ۸ تير
15 بخشنامه‌ای برای افزایش قیمت شیر ابلاغ نشده است/ احتمال پرداخت یارانه به شیر ۱۳۹۳ سه شنبه ۲۷ خرداد
16 قیمت ˝شیر خام˝ 1440 تومان تصویب شد ۱۳۹۳ سه شنبه ۲۷ خرداد
17 قیمت شیر و لبنیات این هفته اعلام می‌شود ۱۳۹۳ يکشنبه ۱۸ خرداد
18 قیمت شیر در کارگروه ویژه تنظیم بازار بررسی شد ۱۳۹۳ يکشنبه ۱۱ خرداد
19 دامداران خواستار افزایش 30 درصدی قیمت شیر شدند ۱۳۹۳ چهارشنبه ۷ خرداد
20 افزایش قیمت شیر و لبنیات هنوز قطعی نیست ۱۳۹۳ سه شنبه ۳۰ ارديبهشت
123


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: