مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 1695     
رییس اتحادیه عرضه‌کنندگان گوشت گوسفندی خبر داد

ثبات قیمت گوشت گوسفند+نرخ دام صادراتی

ایسنا
رییس اتحادیه عرضه‌کنندگان گوشت گوسفندی از ثبات قیمت دام و گوشت خبر داد و گفت: در حال حاضر هر کیلو گوشت گوسفندی 27 تا 27 هزار و 500 تومان به صورت شقه و بدون دنبه به مشتری عرضه می‌شود.
تاریخ انتشار :۱۳۹۲ شنبه ۲۵ آبان ساعت 15:22

 رضا ملکی اظهار کرد: عرضه و تقاضا بهترین روش برای قیمت‌گذاری گوشت و دام زنده است.

وی تصریح کرد: هزینه‌ی تمیز‌کردن گوشت و قطعه‌قطعه‌کردن آن نرخ ثابت ندارد و بنابر توافق طرفین هزینه‌ی آن پرداخت می‌شود.

رییس اتحادیه عرضه‌کنندگان گوشت گوسفندی تاکید کرد: قیمت دام در کشتارگاه کیلویی 11 تا 11 هزار و 500 تومان و قیمت عرضه در بازار 11هزار و 500 تا 12 هزار تومان است.

ملکی در رابطه با حجم دام در کشور گفت: در حال حاضر حجم دام مورد قبول است و تقاضای دام از عید قربان تا عاشورا و انگیزه نگهداری دام برای این ایام به شدت کاهش یافته است.

وی هم‌چنین درباره‌ی قاچاق دام گفت: با کاهش 85 درصدی حجم قاچاق دام در چند ماه گذشته مواجه بوده‌ایم و این موضوع به دلیل کاهش قیمت دلار از 3500 تومان به حدود 3000 تومان است.

رییس اتحادیه عرضه‌کنندگان گوشت گوسفندی تاکید کرد: دام به کشور‌های امارات متحده عربی، عراق و ترکیه با قیمت کیلویی چهار دلار صادر می‌شود.

ملکی تصریح کرد: در حال حاضر هر دلار با قیمت حدود 3000 تومان در بازار خریداری می‌شود که قیمت هر کیلو دام 12 هزار تومان محاسبه می‌شود. از این‌رو قاچاق صرفه اقتصادی ندارد.

او در پایان گفت: واردات گوشت بسیار کم شده و اکثر واردات گوشت دام از نوع گوساله از مرز سیستان و بلوچستان انجام می‌شود.

فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب ها قیمت , گوشت گوسفند , دام صادراتی ,

اخبار مرتبط با این خبر
ردیفتیترتاریخ
1 ثبات قیمت گوشت گوسفند+نرخ دام صادراتی ۱۳۹۲ شنبه ۲۵ آبان


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: