مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 4945     
بررسی صادرات دام زنده به عراق از سال گذشته تاکنون

از جایگاه سوم به هیچ رسیدیم

موج
موضوع صادرات دام زنده به کشورهای همسایه، از مهم ترین مواردی است که در کنار افزایش تولید در هر محصولی باید آن را در اولویت قرار داد اما گویا این مسئله آنچنان که باید و شاید در کشور ما جدی گرفته نمی شود؛ به ویژه در حیطه محصولاتی مانند دام زنده و گوشت.
تاریخ انتشار :۱۳۹۴ شنبه ۳۰ آبان ساعت 10:10

کشور عراق از نظر موقعیت استراتژیکی که دارد، می تواند به عنوان مهم ترین بازار فروش محصولات گوشتی ایران باشد. به طوری که نیاز سالانه این کشور به فراورده های گوشتی و دام زنده، 5.5میلیارد دلار در سال برآورد می شود. طبیعی است که چنین بازاری، یک فرصت مناسب برای کشورهایی محسوب می شود که امکان صادرات محصولات گفته شده را داشته باشند. بنابراین کشورهای زیادی برای تصاحب آن، دندان تیز می کنند.
به عنوان مثال، اردن، ترکیه، برزیل، کلمبیا، کرواسی و سومالی از جمله کشورهایی هستند که به ترتیب بیشترین میزان صادرات دام زنده را به عراق انجام می دهند. آمارها نشان می دهند که تقریبا از آغاز سال جاری، نام ایران از فهرست کشورهای صادرکننده دام به عراق حذف شده است. این در حالی است که ایران، در سال 93 رتبه سوم و به جای برزیل در جدول صادرکنندگان دام قرار داشت.
آنطور که رییس مجمع ملی صادرکنندگان دام ایران به موج گفته بود، گویا وضع قوانین دست و پاگیر در این زمینه از طرف دامپزشکی، مانع از صادرات دام به این کشور شده و رتبه ایران را از سومی به صفر رساند.
اخذ مجوز از سازمان دامپزشکی به جای گمرک کشور مقصد، کارها را برای تجار به قدری سخت کرده که کمتر تاجری انگیزه برای صادرات خواهد داشت. حال نمایندگان بخش خصوصی با برگزاری جلسات مختلف با مسئولان دولتی، این موضوع را به آنها گوشزد کرده و هشدار داده اند که بهترین بازار منطقه از دست ایران خارج شده است.
اکنون معلوم نیست که اگر موانع صادراتی برداشته شود، آیا ایران می تواند دوباره جایگاه قبلی خود در عراق را باز یابد یا نه؟
از اینها گذشته، در ارتباط با صادرات گوشت و فراورده های آن نیز ایران جایگاهی در عراق نداشته و کشورهایی مانند آمریکا، استرالیا، گرجستان، پاکستان و ترکیه پیشتاز صادرات گوشت به عراق هستند. بنابراین لازم است که جهت ایجاد ارزش افزوده و بالا بردن ارزش صادرات، راهی نیز برای صادرات گوشت و فراورده های گوشتی به کشورهای همسایه باز شود. این میسر نمی شود مگر با همت و همکاری سازمان دامپزشکی با تجار بخش خصوصی.
 

فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هاصادرات , دام زنده , عراق ,

اخبار مرتبط با این خبر
ردیفتیترتاریخ
1 از جایگاه سوم به هیچ رسیدیم ۱۳۹۴ شنبه ۳۰ آبان


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: