مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 1182     

جزئیات جلسه ویژه تخم‌مرغی ستاد تنظیم بازار/ صادرات ممنوع و تعرفه حذف شد

مهر
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با تشریح جزئیات جلسه امروز ستاد تنظیم بازار به منظور تنظیم بازار تخم مرغ، گفت: بر اساس مصوبه امروز ستاد تنظیم بازار که به تایید وزیر صنعت، معدن و تجارت رسید، قیمت هر کیلوگرم تخم مرغ 4250 تومان تعیین شد، ضمن اینکه صادرات تخم مرغ ممنوع و تعرفه واردات آن حذف شد.
تاریخ انتشار :۱۳۹۲ دوشنبه ۱۸ شهريور ساعت 15:27

 حسن رادمرد با تشریح جزئیات نتایج جلسه امروز ستاد تنظیم بازار به منظور تنظیم بازار تخم مرغ که در پی دستور وزیر صنعت، معدن و تجارت و با حضور تشکلها و فعالان حوزه تخم مرغ برگزار شد، گفت: در جلسه امروز مقرر شد که قیمت تخم مرغ در تمام کشور یکسان باشد، ضمن اینکه مشکلات تامین ارز برای واردات نهاده ها صورت گرفته و گمرک نیز کار ترخیص آن را به سرعت انجام دهد.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: بر اساس تصمیم امروز ستاد تنظیم بازار، هر تولید کننده و توزیع کننده باید تخم مرغ را به موقع عرضه کند و حق ندارد بیش از یک هفته تخم مرغ را در انبار خود نگه دارد چرا که این امر مصداق بارز احتکار محسوب می شود و با متخلفان برخورد خواهد شد، البته مغازه داران نیز از این تصمیم مستثنی نیستند.

رادمرد از دیگر مصوبات این جلسه را آزاد شدن تعرفه واردات تخم مرغ عنوان و تصریح کرد: واردات تخم مرغ با تعرفه صفر آزاد شد و واحدهای تولیدکننده شیرینی و شکلات می توانند مایحتاج مورد نیاز خود را تامین کنند، ضمن اینکه صادرات تخم مرغ نیز ممنوع است.

وی ادامه داد: بر اساس مصوبه ستاد تنظیم بازار، قیمت هر کیلوگرم تخم مرغ 4250 تومان تعیین شد.

به گفته معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت، همچنین در حوزه تولید نیز مصوب شد تا مرغداری‌های تخم گذار به هر میزان که مورد نیازشان باشد، نهاده ها را از شرکت پشتیبانی امور دام و سازمان های معدن و تجارت و جهاد کشاورزی استانها بدون محدودیت دریافت کنند.

به گفته رادمرد، نهاده ها بدون هیچ گونه محدودیتی در توناژ در اختیار مرغداری‌ها قرار خواهد گرفت تا بحث افزایش قیمت مواد اولیه برای تولید تخم مرغ منتفی شود.

به گزارش مهر، قیمت تخم مرغ اخیرا در بازار با حدود 30 درصد افزایش از شانه‌ای 6900 تومان به بیش از 9 هزار تومان رسیده است.

فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هاقیمت , تخم مرغ , صادرات , مرغ ,

اخبار مرتبط با این خبر


ایزدی : آقایان تو را به خدا به فکر مرغداران باشید .داریم نابود می شیم از این همه بی برنامگی.
نظر شما
نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: