مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 3335     

جوجه های بیمار را همخانه خود نکنید

ایرنا
رییس اداره مبارزه با بیماری های طیور و آبزیان اداره کل دامپزشکی قم به مردم توصیه کرد: جوجه رنگی نخرند؛ زیرا افزون بر زیان مالی، به علت بیماری، برای سلامتی انسان نیز مضر است.
تاریخ انتشار :۱۳۹۳ پنج شنبه ۲۷ شهريور ساعت 09:02

ˈ نادر اشراقی  افزود: جوجه های رنگی محصول تخم مرغ های نطفه داری هستند که به کارخانه های جوجه کشی منتقل می شوند و جوجه های نر مرغ های تخم گذار به دلیل کارایی نداشتن، از بین سایر جوجه ها جداسازی می شود. 

 
وی با اشاره به خطرات نگهداری این جوجه ها بویژه اینکه کودکان با آنان تماس مستقیم دارند، اضافه کرد: نگهداری این جوجه های نر به دلیل اینکه تخم گذار و گوشتی نیستند برای مرغداران مقرون به صرفه نیست که معدوم یا توسط دستفروشان به صورت غیرمجاز در کنار خیابان فروخته می شوند. 
 
وی ادامه داد: متاسفانه این جوجه ها که اغلب جوجه مرغ و اردک هستند، در شرایط غیربهداشتی و نامناسب به صورت متراکم و فشرده دور از تهویه مناسب در کنار خیابان های آلوده به دود و انواع میکروب ها و آلودگی ها، نگهداری و عرضه می شوند. 
 
اشراقی تصریح کرد: جوجه های رنگی عمر کوتاهی داشته، ضعیف و بیمار هستند که البته برخی از این جوجه ها ممکن است با داشتن ظاهری سالم و مقاوم، ناقل میکروب های بیماری زا باشند. 
 
وی با بیان اینکه نگهداری هرگونه پرنده در منزل توصیه نمی شود، گفت: برخی از این جوجه ها مبتلا به بیماری های خطرناک به ویژه آنفلوانزای فوق حاد پرندگان هستند. 
 
وی بیان کرد: اگر جوجه رنگی در موارد نادری بزرگ شود، ارزش اقتصادی ندارد؛ چون نه توان تخم گذاری دارد و نه می تواند به مرغ گوشتی تبدیل شود. 
 
اشراقی با بیان اینکه فروش این جوجه ها غیرقانونی است، تاکید کرد: در صورت مشاهده هرگونه فروش، این جوجه ها جمع آوری و معدوم می شود. 
فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هاجوجه های بیمار , همخانه , جوجه رنگی ,

اخبار مرتبط با این خبر
ردیفتیترتاریخ
1 جوجه های بیمار را همخانه خود نکنید ۱۳۹۳ پنج شنبه ۲۷ شهريور


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: