مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 3977     
معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی

حجم صادرات گوشت مرغ و تخم مرغ امسال بالای 100 هزار تن خواهد بود

ایرنا
معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی حجم صادرات گوشت مرغ و تخم مرغ در سالجاری را در مجموع بیش از 100 هزار تن برآورد کرد.
تاریخ انتشار :۱۳۹۳ چهارشنبه ۲۶ آذر ساعت 13:51

 'حسن رکنی' افزود: امسال پیش بینی می شود حجم صادرات گوشت مرغ به 50 هزار تن و نیز تخم مرغ به همین میزان برسد و در بخش صادرات تخم مرغ شاهد رکورد شکنی خواهیم بود.

 
وی گفت: حجم صادرات تخم مرغ سال گذشته 35 هزار تن بوده است و امسال صادرات دام زنده نیز خواهیم داشت و پیش بینی این بخش بیش از 300 هزار راس خواهد بود.
 
وی با اشاره به وجود مازاد تولید مرغ در کشور گفت: ماهانه بین 160 تا 170 هزار تن گوشت مرغ در کشور تولید می شود که قریب 10 هزار تن آن مازاد بوده و باید صادر شود.
 
رکنی ذخیره سازی گوشت مرغ در کشور را نیز خوب دانست و گفت: بابت تامین نیازهای شب عید نگرانی وجود ندارد.
 
وی با اشاره به ظرفیت سه میلیون تنی بازار منطقه در بخش گوشت مرغ گفت: تولیدکنندگان باید تلاش کنند تا بخش قابل ملاحظه ای از این نیاز را تامین کنند.
 
وی صادرات گوشت مرغ را دارای مزیت هایی نظیر ایجاد اشتغال و ارزش افزوده و تحصیل ارز دانست و اظهار داشت: تامین این نیاز توسط کشورهای منطقه از ایران نیز برای آنها مناسبت تر است.
 
رکنی، کشورهای عراق، افغانستان، ترکمستان و آسیای میانه را بازارهای گوشت مرغ ایران برشمرد و در دو ماه اخیر قریب 20 هزار تن صادرات تخم مرغ به کشورهایی نظیر بحرین، عمان، افغانستان و عراق داشته ایم.
 
معاون وزارت جهاد کشاورزی حجم تولیدات گوشت مرغ در جهان را 85 میلیون تن بیان کرد و افزود: ایران سالانه دو میلیون تن گوشت مرغ تولید دارد که این رقم با توجه به سرانه جمعیت دو برابر تولید جهانی است.
 
وی در پاسخ به خبرنگار ایرنا در خصوص تعیین سهمیه جوجه ریزی برای استانهای کشور گفت: در برخی مواقع سرعت تولید از سرعت صادرات جلو می زند و برای مدیریت تولید و جلوگیری از ضرر و زیان تولیدکنندگان با هماهنگی تشکل ها سهمیه ای تعیین شده که این امر برای این وزارت خانه ایده آل نیست.
 
معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی گفت: باید با روان سازی بازار صادرات با این مشکل مقابله و تعیین سهمیه را برطرف کنیم.
 
وی با هدف حضور در نشست روسای جهاد کشاورزی منطقه یک کشور با هدف بررسی بازار گوشت مرغ و روند صادرات و نیز مشکلات این بخش به سمنان سفر کرده است.
فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هاحجم , صادرات , گوشت مرغ , تخم مرغ ,

اخبار مرتبط با این خبر


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: