مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 4929     
دبیرکانون سراسری انجمن صنفی مرغ تخم‌گذار:

حذف 2.5 میلیون قطعه مرغ پایان دوره تخم‌مرغ را گران کرد/ صادرات کاهش یافت

دبیرکانون سراسری انجمن صنفی پرورش دهندگان مرغ تخم‌گذار کشور گفت: با افزایش قیمت تخم‌مرغ در هفته گذشته به علت حذف بخشی از گله‌ مرغ‌های پایان دوره قیمت تخم‌مرغ افزایش و به دنبال آن صادرات کاهش یافت.
تاریخ انتشار :۱۳۹۴ شنبه ۲۳ آبان ساعت 13:14

سید فرزاد طلاکش دبیر کانون سراسری انجمن صنفی پرورش دهندگان مرغ تخم‌گذار کشور در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، گفت: هفته گذشته پس از مدت‌ها بالاخره قیمت تخم‌مرغ افزایش یافت اما این افزایش قیمت ثبات چندانی نداشت و پس از 48 ساعت مجدد قیمت تخم‌مرغ کاهش یافت.

وی با بیان اینکه قیمت هر کیلوگرم تخم‌مرغ در هفته گذشته تقریبا هزار و 500 تومان افزایش یافت، افزود: بنابراین قیمت هر کیلو‌ آن به حدود 4300 تومان رسید.

دبیرکانون سراسری انجمن صنفی پرورش دهندگان مرغ تخم‌گذار کشور، بیان داشت: اما افزایش قیمت تخم‌مرغ بلافاصله صادرات این محصول را متأثر کرد و صادرات تخم‌مرغ به شدت کاهش یافت.

طلاکش افزود: با افزایش قیمت تخم‌مرغ قدرت رقابت در بازارهای منطقه را از دست می‌دهیم، زیرا کشورهای رقیب این محصول را با قیمت کمتری عرضه می‌کنند.

دبیر کانون سراسری انجمن صنفی پرورش دهندگان مرغ تخم‌گذار کشور بیان داشت: در حال حاضر قیمت هر کیلو تخم‌مرغ درب مرغداری با کاهش 400 تومان نسبت به هفته گذشته 3900 تومان است.

وی دلیل افزایش ناگهانی قیمت تخم‌مرغ را حذف تعدادی از گله‌های مرغ تخم‌گذار عنوان کرد و اظهار داشت: آمار رسمی در این مورد ندارم اما برآورد می‌شود مرغداران در روزهای اخیر حدود 2.5 میلیون قطعه مرغ پیر را از چرخه تولید حذف کرده‌اند.

طلاکش با بیان اینکه هنوز هیچ یارانه‌ای از سوی دولت بابت حذف گله‌های پیر مرغ تخم‌گذار پرداخت نشده است، گفت: از حذف گله تا آغاز مجدد جوجه‌ریزی و تولید تقریبا 3 ماه زمان صرف می‌شود.

دبیر کانون سراسری انجمن صنفی پرورش دهندگان مرغ تخم‌گذار گفت: بطور متوسط مرغ‌های پایان دوره باید پس از 80 هفته از چرخه تولید خارج شوند که به دلیل بصرفه نبودن تولید، اغلب مرغداران بیش از این مدت مرغ‌های تخم‌گذار را نگهداری می‌کنند.

وی افزود: هر جوجه تا رسیدن به مرحله تخم‌گذاری طی سه ماه برای مرغدار 20 هزار تومان هزینه دارد بنابراین با اوضاع به صرفه نبودن تولید مرغداران اغلب از کشتار مرغ‌های پایان دوره امتناع می‌‌ورزند.

طلاکش بیان داشت: ضرر مالی نگهداری مرغ‌های پایان دوره بیش از 80 هفته به کل صنعت مرغداری وارد می‌شود زیرا با این اقدام تولید بیش از نیاز می‌شود اما به دلیل ضرر و زیانی که  غالبا مرغداران دچار آن هستند نمی‌توان آن‌ها را زیر سئوال برد.

فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هامرغ , تخم‌مرغ , صادرات , مرغ تخم گذار , مرغداران ,

اخبار مرتبط با این خبر


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: