مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 4928     

حضور تولید کنندگان خوراک دام ایران در کنگره جهانی خوراک دام و غذا 2016

برگزاری کنگره، نمایشگاه و همایش های مختلف در زمینه خوراک دام می تواند به پیشرفت و نوآوری در تولید خوراک کمک کند.
تاریخ انتشار :۱۳۹۴ شنبه ۲۳ آبان ساعت 14:07

رئیس انجمن صنایع خوراک دام، طیور و آبزیان ایران با بیان اینکه پنجمین کنگره جهانی خوراک دام و مواد غذایی از 18 تا 20 می مصادف با 30 فروردین تا اول اردیبهشت سال 95 در شهر آنتالیا ترکیه برگزار خواهد شد، گفت: به دعوت رئیس انجمن صنایع خوراک دام ترکیه در این مراسم حضور فعال خواهیم داشت و انجمن نیز در صدد اعزام هیاتی عالی رتبه به این رویداد جهانی است تا تولیدکنندگان صنعت مان با همتایان خود در جهان گفت و گو کرده و ضمن تبادل اطلاعات، تجربیات جدیدی نیز در عرصه تجارت کسب کنند.
مجید موافق قدیری تصریح کرد: این مراسم منحصر به فرد توسط فدراسیون بین المللی خوراک دام(IFIF) و فدراسیون تولیدکنندگان خوراک دام اروپا(FEFAC) ساماندهی شده و میزبان آن انجمن صنایع خوراک دام ترکیه است که با پشتیبانی فنی سازمان غذا و کشاورزی سازمان ملل متحد(FAO) برگزار خواهد شد.
رئیس انجمن صنایع خوراک دام، طیور و آبزیان ایران موضوع و شعار این کنگره را «برابری و رفاه برای همه» بیان و اضافه کرد: تغذیه 9 میلیارد نفر تا سال 2050 جهت تامین منابع پروتئین حیوانی ایمن، ارزان، مغذی و پایدار یک چالش جهانی است که در این کنگره دیدگاه های تمام صاحب نظران مطرح جهان ارائه، جمع بندی و به سازمان های مرتبط ارسال خواهد شد.
این عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی ایران اظهارکرد: در این کنگره بیش از 1200 نماینده از سراسر جهان حضور به هم می رسانند و اساتید مطرحی در کنفرانس ها، میزگردها و کارگاه های آموزشی در خصوص کل زنجیره تامین مواد غذایی و پروتئین حیوانی به ارائه مقاله و ایراد سخنرانی خواهند پرداخت. البته تمرکز این کنگره بر روی موضوعاتی همچون توسعه پایدار، بازار و تجارت، خوراک دام و ایمنی مواد غذایی، مقررات و استانداردها و جدیدترین تحقیقات و نوآوری ها در تغذیه دام خواهد بود.
این فعال اقتصادی تاکید کرد: حضور بخش خصوصی در این مراسم جهت آشنایی با فضای بین الملل می تواند به پیشرفت کیفی صنعت خوراک دام، طیور و آبزیان کمک شایانی کند زیرا علاوه بر کارشناسان مطرح جهان، سخنرانان خبره ای از نهادهای بین دولتی جهان از جمله FAO، سازمان جهانی بهداشت دام(OIE) و سازمان تجارت جهانی (WTO) و همچنین مدیران عامل شرکت های مطرح دنیا در زمینه تغذیه دام و مواد غذایی، زنجیره های یکپارچه، مقامات ملی کشورها و سازمان های جامعه مدنی بین المللی در این کنگره جهانی سخنرانی خواهند کرد.
موافق قدیری با بیان اینکه این کنگره اولین بار در سال 2005 توسط فدراسیون بین المللی خوراک دام با همراهی FAO جهت گردهمایی مقامات دولتی جهان،مدیران صنایع مختلف و محققان مطرح جهان راه اندازی شده و در چهار کنگره قبلی نیز بسیار قوی برگزار شده است، گفت: مراسم قبلی نیز در سال 2013 در سان سیتی آفریقای جنوبی برگزار شد و به نظر می رسد با برنامه ریزی خوب طرف ترکیه ای، این کنگره نیز با استانداردهای جهانی برگزار خواهد شد.
رئیس انجمن صنایع خوراک دام، طیور و آبزیان ایران، با بیان اینکه جایگاه این صنعت به لحاظ ارتباطات بین المللی بالاتر از صنایع مرتبط دیگر است و پتانسیل های صادراتی بالایی دارد، افزود: اگر بخواهیم صنعت خوراک دام ایران در اقتصاد و تجارت منطقه ای و بین المللی حضوری جدی و شایسته داشته باشد، باید به نوآوری، مطالعه بازار و کیفیت عملکرد رقبا و ارتقای شاخص های اقتصادی مان توجه جدی کنیم.
موافق قدیری در پایان تاکید کرد: در سال 2014 بزرگ ترین تولید کننده خوراک دام دنیا یک شرکت ترکیه ای با طرفیت حدودا 960 هزار تن بود که در صورت بازدید از این مجموعه و آشنایی با نحوه بازاریابی و فروش محصولات این شرکت کمک زیادی به توسعه تجارت بین الملل خوراک دام کشورمان خواهد کرد.

فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هاخوراک دام , کنگره جهاني , تغذیه دام ,

اخبار مرتبط با این خبر


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: