مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 4904     

حضور 40 درصدی شرکت های خارجی در نمایشگاه دام و طیور پس از تحریم ها

ایرنا
رییس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی از رشد 40 درصدی حضور شرکت های خارجی در نمایشگاه دام و طیور خبر داد و گفت: پس از تحریم ها برخی شرکت های خارجی برای اولین بار در این نمایشگاه شرکت کردند که این حضورمی تواند شرایط خوبی را برای این صنعت فراهم کند.
تاریخ انتشار :۱۳۹۴ شنبه ۹ آبان ساعت 13:51

 اسکندر زند درمراسم افتتاحیه چهاردهمین نمایشگاه بین المللی دام، طیور و صنایع وابسته در جمع خبرنگاران افزود: در این نمایشگاه 500 غرفه شرکت های ایرانی و خارجی حضور دارند که 98 غرفه آن متعلق به کشورهای خارجی است.
وی با بیان این که این امر نشان دهنده رشد صنعت دام و طیور در کشوراست، اظهارکرد: خوشبختانه شرکت های داخلی نیز حضور پررنگی در این نمایشگاه نسبت به سال گذشته داشته اند به طوری که حضور شرکت های داخلی نیز با 30 درصد رشد مواجه است.
وی با اشاره به این که حضور شرکت های خارجی می تواند شرایط مناسبی را برای رقابت پذیری شرکت های داخلی فراهم کند، گفت: شرکت های دارویی داخلی در سال های تحریم توانستند به خوبی روی پای خود بایستند و هم اکنون حضوری قوی در این نمایشگاه داشته باشند.
رییس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی تصریح کرد: یکی از نکات مثبت دولت تدبیر و امید حضور فعال بخش خصوصی درکنار بخش دولتی بوده که امیدواریم فصل جدیدی از فعالیت های تحقیقاتی را با حضور بخش خصوصی داشته باشیم.
زند در مورد اجرای قانون محصولات فراریخته در کشور افزود: در راستای تولید محصولات فراریخته کشاورزی و براساس اقانون ایمنی زیستی عمل می کنیم و طبق آن باید هر بخش تولید که مربوط به وزارت جهاد کشاورزی است از طریق آن وزارتخانه مورد رسیدگی قرار گیرد و در بخش بهداشتی محوصلات تولیدی نیز مسوولیت به وزارت بهداشت محول شده است.
وی اضافه کرد: البته کمیسیون های مربوطه نیز در این خصوص تصمیم هایی را برعهده دارند و سازمان محیط زیست نیز در شورای عالی ایمنی زیستی در هنگام تصویب قوانین حضور دارد و رای خود را اعلام می کند.
چهاردهمین نمایشگاه بین المللی دام، طیور و فرآورده های لبنی و صنایع وابسته از 8 تا 11 آبان ماه در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار می شود.

فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هانمایشگاه , دام و طیور ,

اخبار مرتبط با این خبر
ردیفتیترتاریخ
1 چهاردهمین نمایشگاه بین‌المللی دام و طیور در اصفهان گشایش یافت ۱۳۹۴ دوشنبه ۵ بهمن
2 حضور 40 درصدی شرکت های خارجی در نمایشگاه دام و طیور پس از تحریم ها ۱۳۹۴ شنبه ۹ آبان
3 افتتاح هشتمین نمایشگاه دام و طیور در قزوین ۱۳۹۳ سه شنبه ۲۳ دي
4 آغاز بکار بزرگترین نمایشگاه دام و طیور خاورمیانه بدون حضور خبرگزاری‌ها ۱۳۹۳ يکشنبه ۴ آبان
5 آغاز بکار سومین نمایشگاه بین المللی دام و طیور اهواز ۱۳۹۲ چهارشنبه ۷ اسفند
6 حضور شرکت های بین المللی بستر مناسبی برای بهبود روابط و توسعه همکاری ها در بخش کشاورزی است ۱۳۹۲ جمعه ۲ اسفند
7 عرضه دستاوردهای دام و طیور کشور در نمایشگاه تخصصی قزوین ۱۳۹۲ چهارشنبه ۱۸ دي
8 افتتاح هفتمین نمایشگاه دام و طیور در قزوین ۱۳۹۲ دوشنبه ۱۶ دي
9 افزایش مشارکت کنندگان دوازدهمین نمایشگاه دام و طیور اصفهان ۱۳۹۲ شنبه ۷ دي
10 دوازدهمین نمایشگاه بین المللی صنعت دام، طیور و دامپزشكی اصفهان بهمن ماه برگزار می شود ۱۳۹۲ يکشنبه ۱۰ آذر
11 حضور بورس کالای ایران در دوازدهمین نمایشگاه بین المللی دام و طیور تهران ۱۳۹۲ شنبه ۱۸ آبان
12 حضور 65 شرکت کننده در نمایشگاه دام و طیور زنجان ۱۳۹۲ چهارشنبه ۲۷ شهريور
13 حضور 65 شرکت کننده در نمایشگاه دام و طیور زنجان ۱۳۹۲ چهارشنبه ۲۷ شهريور


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: