5:44 عصر | ۱۳۹۹ پنج شنبه ۱۴ فروردين
مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 6334     
با حضور وزیر جهاد کشاورزی

بهره برداری از مجتمع دامداری 30 هزار راسی پرواربندی گوسفند در خمین

مجتمع دامداری 30 هزار راسی پرواربندی گوسفند در شهرستان خمین با حضور وزیر جهاد کشاورزی و جمعی از مسئولان محلی عصر روز یکشنبه بهره برداری شد.
تاریخ انتشار :۱۳۹۵ دوشنبه ۳ آبان ساعت 09:19

به گزارش پایگاه خبری دامپروری ایران(دامنا) به نقل از ایرنا، این مجتمع دامداری پرورش گوسفند داشتی توسط بخش خصوصی با سرمایه گذاری 200 میلیارد ریال راه اندازی شده است.
این مجتمع دامداری منحصر به فرد پرواربندی گوسفند 30 هزار راسی است که 15 هزار راس آن مولد است و سالانه 230 تن گوشت قرمز تولید و روانه بازار مصرف می کند.
مجتمع دامداری کشت و صنعت گل ریحان به عنوان مرکزی برای پشتیبانی همه دامداری های مرکزی و حتی استان های مجاور محسوب می شود که نهاده های دامی نظیر دارو و خوراک را هم تامین می کنند.
با بهره برداری از این مجتمع برای 200 نفر فرصت اشتغال مستقیم و 500 نفر غیر مستقیم فراهم شده است.
وزیر جهاد کشاورزی در آئین بهره برداری از این طرح به صورت ویدئو کنفرانس 76 طرح کشاورزی در زمینه های آب و خاک، باغبانی، صنایع تبدیلی، دام، طیور و آبزیان را افتتاح کرد.
محمود حجتی گفت: در سفر کاروان تدبیر و امید به استان مرکزی ضمن بازدید از فعالیت های کشاورزی و دامداری و دیدار با تولید کنندگان بخش کشاورزی و بررسی مشکلات کشاورزی، 76 طرح نیز راه اندازی و یا عملیات اجرایی آنها آغاز شد.
به گزارش ایرنا وی بیان کرد: برای این طرح ها 113 میلیارد تومان سرمایه گزاری از محل منابع عمومی و تسهیلات بانکی شده است.
وی اظهارکرد: با بهره برداری از این طرح ها 1764 فرصت اشتغال فراهم شده است.
حجتی اظهارکرد: شهرک گلخانه ای 95 هکتاری در زرندیه با اعتباری 130 میلیارد ریال با اشتغالزایی 432 نفر و تولید سالانه 10 هزار تن محصول دومین شهرک گلخانه ای کشور توسط سرمایه گذار خصوصی است.
وی ادامه داد: ساخت شهرک ماهیان زینتی محلات در 13 هکتار با سرمایه گذاری 60 میلیارد ریال که سالانه 10 میلیون قطعه ماهی زینتی تولید و زمینه اشتغال 200 نفر را فراهم می کند.
به گزارش ایرنا،حجتی گفت: 33 طرح سیستم آبیاری کشاورزی در 1418 هکتار با سرمایه گذاری 123 میلیارد ریال که با اجرای این سیستم 57 هزار هکتاراز اراضی استان مرکزی زیر پوشش سیستم آبیاری نوین قرار می گیرد.
وی افزود: در این سفر 15 هزار هکتار با اعتبار 102 میلیارد ریال برای امسال و سال 96 پیش بینی شده است تا اراضی کشاورزی استان مرکزی زیر پوشش آبیاری نوین قرار گیرد.
وی، واحد دیگر مورد بهره برداری را مجتمع خوراک دام و طیور در ساوه بیان کرد و افزود: این مجتمع سالانه 61 هزار تن تولید دارد و 69 میلیارد ریال برای راه اندازی این مجتمع سرمایه گذاری شده که زمینه اشتغال 75 نفر را فراهم کرده است.
وی گفت: 23 طرح دام ،طیور و آبزیان در سفر کاروان تدبیر و امید در استان مرکزی با اعتبار 320 میلیارد ریال بهره برداری شده که این طرح ها 169 فرصت اشتغال ایجاد کردند.
وی، در ارتباط با مجتمع دامداری پرورش گوسفند داشتی خمین گفت: این مجتمع در سطح کشور نمونه است که با سرمایه گذاری بخش خصوصی راه انداز ی شده است.
وی ادامه داد: این مجتمع با هدف افزایش بهره وری از نژاد های برتر و پربازده و چند قلو زایی با روش دورگ گیری از گوسفند نژادهای داخلی شال و نژاد خارجی رمانف راه اندازی شده است.
در این آیین وزیر جهاد کشاورزی از بزرگترین مرغداری خاورمیانه که در حال ساخت در خمین است بازدید کرد.
این واحد مرغداری گوشتی و تخم گذار دو میلیون قطعه ای است که در زمینی به وسعت پنج هکتار در حوالی روستای محمد آباد از توابع خمین توسط سرمایه گذار بخش خصوصی در حال ساخت است.
در این مجتمع علاوه بر تولید مرغ با ظرفیت 12هزار و500 تن و 18 هزار تن تخم مرغ در سال، امکانات فراوری این محصولات دامی نیز فراهم شده است.
دولتمردان تدبیر و امید از اولین سفر استانی خود در 24 دی ماه سال 92 تاکنون به استان های خوزستان، هرمزگان، سیستان و بلوچستان، ایلام، لرستان، چهارمحال و بختیاری، اردبیل، خراسان رضوی، زنجان، گلستان، خراسان جنوبی، بوشهر، اصفهان، قم، گیلان، فارس، آذربایجان شرقی، شهرستان های استان تهران (شهریار، ملارد و قدس، اسلامشهر، ری، رباط کریم و بهارستان) خراسان شمالی، کردستان، همدان، مازندران، یزد، سمنان، کرمان، آذربایجان غربی، کرمانشاه، کهگیلویه و بویر احمد و قزوین سفر کرده اند.
 

اخبار مرتبط با این خبر


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: