مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 4752     

حمایت دولت از پرورش «ماهی در قفس»

موج
وزیر جهاد کشاورزی در جلسه شورای اداری استان با اشاره به این که مازندران 20 درصد مرغ مورد نیاز کشور را تأمین می‌کند، بیان کرد: ضرورت دارد در این استان نسبت به احداث و توسعه کشتارگاه‌های صنعتی و مجهز نهایت اهتمام صورت گیرد.
تاریخ انتشار :۱۳۹۴ چهارشنبه ۲۸ مرداد ساعت 11:51

 محمود حجتی با بیان این که مازندران و گیلان پرباران‌ترین استان‌های کشور از کم آبی رنج می‌برند، تصریح کرد: این در حالی است که سالانه 10 میلیارد مترمکعب آب سطحی این دو استان به صورت هرز وارد دریای خزر می‌شود.

وی با اشاره به این که تنها 9 تا 10 درصد از آب‌های سطحی در مازندران مهار و مدیریت می‌شود، عنوان کرد: باید سیکل منابع آب استان در برنامه ششم گنجانده شود.
وزیر جهاد کشاورزی با اعلام این که وزارت نیرو برنامه‌های ویژه ای را برای تأمین آب در کشور دارد، گفت: در مازندران نیز با اجرای سدها، کنترل روان آب‌ها و استحصال آب چاه‌ها و استفاده از رودخانه‌ها این روند دنبال خواهد شد.
حجتی، با اشاره به این که طرح تجهیز و نوسازی اراضی شالیزاری استان در سال‌های اخیر در برنامه قرار داشته است، افزود: در 30 هزار هکتار از شالیزارهای مازندران کشت دوم صورت می‌گیرد که با اجرای کامل طرح تسطیح می‌تواند به 2 برابر افزایش یابد.
وزیر جهاد کشاورزی بر ضرورت گسترش آبزی پروری به عنوان یک فرصت مهم توسعه ای استان مازندران تاکید کرد و بیان داشت: دولت از طرح‌های پرورش ماهی در قفس در دریا و پرورش ماهیان خاویاری حمایت جدی دارد.
وی با اشاره به رتبه نخست مازندران در تولید برنج، کیوی، مرکبات و... خاطر نشان ساخت: در این استان ظرفیت‌های دیگرِ توسعه ای نیز در بخش کشاورزی وجود دارد که از جمله می‌توان به طرح کاشت گیاهان مثمر در زمین‌های شیب دار در راستای اشتغال‌زایی اشاره کرد که تهیه شده است.
وزیر جهاد کشاورزی، ادامه داد: امسال پیش بینی می‌شود در مازندران، شاهد تولید مرکبات به میزان 2 برابر سال گذشته باشیم. 
فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هاپرورش , ماهي در قفس ,

اخبار مرتبط با این خبر
ردیفتیترتاریخ
1 حمایت دولت از پرورش «ماهی در قفس» ۱۳۹۴ چهارشنبه ۲۸ مرداد


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: