مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 4823     

خرید تضمینی دام دغدغه این روزهای عشایر خراسان جنوبی

ایسنا
معاون عمرانی استاندار خراسان جنوبی گفت: خرید تضمینی دام دغدغه عشایر بود و باید قبل از اینکه عشایر دچار مشکل شده برای این موضوع چاره‌اندیشی و برنامه‌ریزی صورت گیرد.
تاریخ انتشار :۱۳۹۴ دوشنبه ۱۶ شهريور ساعت 17:26

 همایون نخعی‌نژاد، عصر امروز (15 شهریور ماه) در مراسم تودیع و معارفه مدیرکل عشایر خراسان جنوبی، اظهار کرد: عشایر مرزداران و تولید کنندگان عرضه دام و فعالان صنایع دستی هستند که در همه مباحث ملی حضور داشته و باید بهترین خدمت برای این قشر جامعه فراهم شود.

 
وی افزود: علی رغم اینکه خشکسالی فشارهای زیادی را بر این افراد متحمل شده سعی شده امکانات بیشتری در اختیار عشایر قرار داده شود.
 
معاون عمرانی استاندار خراسان جنوبی ادامه داد: نیاز عشایر بیشتر از تمام خدماتی که انجام شده باید در این راستا نکات مثبت را تقویت و نکات منفی را شناخته و رفع کنیم.
 
نخعی نژاد با اشاره به اینکه رفاه و آسایش بیشتری برای این قشر جامعه فراهم و نگاه ویژه‌ای به آنها شود، تاکید کرد: خراسان جنوبی استانی وسیع است که پراکندگی جمعیت عشایر این استان گسترده بوده که موجب شده ایل راه‌هایی طولانی داشته باشیم.
 
وی با اشاره به اینکه تامین آب و علوفه برای این قشر کار سختی است، افزود: خرید تضمینی دام دغدغه عشایر بود و باید قبل از اینکه عشایر دچار مشکل شده برای این موضوع چاره اندیشی و برنامه ریزی صورت گیرد.
 
معاون عمرانی استاندار خراسان جنوبی تصریح کرد: برای استان هایی مانند خراسان جنوبی برنامه ریزی دقیق تر و اختیارات بیشتری در این زمینه صورت گیرد.
 
نخعی نژاد یادآور شد: با برنامه ریزی خاص برای این افراد ثروت بیشتر و آسایش و رفاه آنها را فراهم کنیم.
 
عشایر خراسان جنوبی 7 درصد جمعیت عشایر کشور
 
هاشم ولی پور مطلق، رییس جهاد کشاورزی خراسان جنوبی نیز در این جلسه اظهار کرد: بخش عشایر در استان یکی از بخش‌های مطرح در حوزه اجتماعی و اقتصادی است.
 
وی با اشاره به اینکه عشایر خراسان جنوبی جزء مجموعه‌های مطرح در سطح کشور هستند، افزود: 13 درصد جمعیت استان و 7 درصد جمعیت عشایر کشور را عشایر خراسان جنوبی تشکیل می‌دهد که این امر نشانه جایگاه ویژه این مجموعه است.
 
رییس جهادکشاورزی خراسان جنوبی ادامه داد: فعالیت‌های اجتماعی، تولیدی و امنیتی این مجموعه در استان حائز اهمیت است.
 
ولی پور مطلق تصریح کرد: جامعه عشایر مردمانی غیور و باغیرت و تولید کنندگانی بی توقع و مظلوم و مرزبانانی امین و قابل اعتماد هستند.
 
وی با اشاره به اینکه این افراد زحمتکش ترین افراد جامعه هستند، خاطرنشان کرد: تغییر و تحول در نظام ساختاری باعث ایجاد جنب و جوش جدید در هر حوزه‌ای می شود.
فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هاخرید تضمینی , دام , عشایر , خراسان جنوبی ,

اخبار مرتبط با این خبر
ردیفتیترتاریخ
1 خرید تضمینی دام دغدغه این روزهای عشایر خراسان جنوبی ۱۳۹۴ دوشنبه ۱۶ شهريور


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: