11:05 عصر | ۱۳۹۹ پنج شنبه ۲۱ فروردين
مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 4313     

خرید تضمینی محصولات دامی کمک به تحقق اقتصاد مقاومتی است

فارس
معاون بهبود تولیدات دامی همدان خرید تضمینی محصولات دامی را یکی از راهکارهای کمک به اقتصاد مقاومتی در بخش کشاورزی دانست و گفت: کاهش وابستگی به نهاده‌ها و ‌توسعه سیلوهای کیسه‌‌ای از راهکارهای تحقق این امر است.
تاریخ انتشار :۱۳۹۳ دوشنبه ۲۷ بهمن ساعت 14:50

 محمد نظرپور اظهار کرد: افزایش تولید داخلی نهاده‌ها و کالاهای اساسی به ویژه اقلام وارداتی و اولویت دادن به تولید محصولات و خدمات راهبردی از مهمترین اصول و سیاست‌های مطرح شده اقتصاد مقاومتی در بخش کشاورزی است.

وی با اشاره به اینکه براساس منویات مقام معظم رهبری مولفه‌های ده‌گانه در خصوص اقتصاد مقاومتی تبیین و مطرح شده است، افزود: ایجاد تحرک و پویایی در اقتصاد کشور، بهبود شاخص‌های کلان اقتصاد، توانایی مقاومت در برابر عوامل تهدیدزا، تکیه بر ظرفیت‌های داخلی از مهمترین مولفه‌های مطرح شده در اقتصاد مقاومتی است.

معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی همدان با اشاره به اینکه دستیابی به اقتصاد مقاومتی نه تنها در داخل که در بعد جهانی حائز اهمیت است، افزود: بحران اقتصادی باعث شد بسیاری از کشورهای جهان به دنبال مقاوم‌سازی اقتصاد باشند.

وی با اشاره به اینکه میزان بارندگی در کشور ما یک سوم جهان است،‌ تصریح کرد: با وجود اینکه یک درصد جمعیت جهان در ایران زندگی می‌کنند اما میزان منابع آب کشور، 0.36 درصد منابع آب جهان است.

نظرپور با بیان اینکه تدوین برنامه‌های دقیق در راستای اقتصاد مقاومتی در بخش کشاورزی لازم است، ابراز داشت: متأسفانه در زیرساخت‌های صنعت دام و طیور، ضعف‌‌هایی وجود دارد که باید برطرف شود.

وی با اشاره به اینکه سهم کشاورزی در تولید ناخالص داخلی 14 درصد است، خاطرنشان کرد: با وجود اینکه بخش کشاورزی 20 درصد اشتغال کشور را به خود اختصاص داده اما سهم آن از کل سرمایه‌گذاری صورت گرفته، پنج درصد است.

* میزان عملکرد سرمایه‌گذاری در بخش کشاورزی ضعیف است

معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی همدان با اشاره به اینکه در دو دهه گذشته بیشترین سرمایه‌گذاری‌ها در بخش‌های صنعت و مسکن بوده است، ابراز داشت: متأسفانه میزان عملکرد سرمایه‌گذاری در بخش کشاورزی ضعیف بوده است.

وی تقویت صندوق‌های توسعه سرمایه‌گذاری را یکی از راهکارهای تقویت زیرساخت‌های بخش کشاورزی دانست و تصریح کرد: با همکاری مجلس صندوق ملی دامپروری و صندوق حمایت از صنعت دام و طیور تشکیل شده، که اگر صندوق توسعه سرمایه‌گذاری نیز تقویت شوند، سرمایه‌گذاری در این بخش نیز گسترش می‌یابد.

نظرپور در خصوص افزایش بهره‌وری و ارزش افزوده در بخش کشاورزی نیز گفت: نه تنها توجه به مسائل و مشکلات تولید محصولات کشاورزی ضروری است که مسائل پس از تولید نیز باید مد نظر قرار گیرد.

وی توسعه صنایع تبدیلی و تکمیلی، نگهدارنده و آماده‌سازی برای صادرات را از جمله ضروریات تولیدات بخش کشاورزی عنوان کرد که باید مورد توجه قرار گیرد.

*تولید مرغ‌هایی با قابلیت صادرات در دستور کار قرار دارد

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان همدان با اشاره به اینکه توسعه صادرات محصولات کشاورزی باید عملیاتی شود، افزود: با توجه به اینکه تولید گوشت مرغ و تخم مرغ در استان اشباع شده، لذا تولید مرغ‌هایی با قابلیت صادرات، در دستور کار قرار دارد.

وی با تاکید بر اینکه تعیین تعرفه‌ برای محصولاتی که مازاد بر نیاز تولید شده، یکی از راهکارهای حمایت از تولیدات کشاورزی و تأمین امنیت غذایی است، گفت: با تعیین تعرفه‌ از سوی دولت برای واردات مرغ، کمک شایانی به تولیدکنندگان و فعالان این عرصه می‌شود.

نظرپور همچنین به واردات شیرخشک قبل از تغییر نرخ ارز، اشاره کرد و افزود: این اقدام ضربه جدی به صنعت گاو شیری کشور وارد کرد.

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان همدان ابراز داشت: متأسفانه پایین بودن قدرت رقابت در بازارهای صادراتی امکان استفاده کامل از ظرفیت‌های موجود را فراهم نکرده است.

وی کاهش هزینه تولید، بازاریابی و ایجاد بازارهای هدف جدید، استمرار در برنامه‌های صادرات و همچنین اصلاح قوانین صادرات را از جمله راهکارهایی برای رسیدن به قابلیت‌های رقابت در بازارهای جهانی عنوان کرد.

وی خرید تضمینی محصولات دامی را یکی از راهکارهای کمک به اقتصاد مقاومتی در بخش کشاورزی دانست و افزود: کاهش وابستگی به خارج در ارتباط با نهاده‌ها و ‌توسعه و ترویج سیلوهای کیسه‌ای قابل حمل و اجرا در واحدهای کوچک روستایی از دیگر راهکارهای اجرای بهتر اقتصاد مقاومتی است.

نظرپور بهینه‌سازی مصرف سوخت و انرژی و مصرف دان و علوفه در واحدهای مرغداری و دامداری، ترویج استفاده کامل از بلوک کامل خوراک را از دیگر راهکارهای کمک به اجرای اقتصاد مقاومتی در کشاورزی عنوان کرد. 

فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هاخرید تضمینی , محصولات دامی , اقتصاد مقاومتی ,

اخبار مرتبط با این خبر


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: