مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 5131     

خودکفایی در تولید گوشت/ افزایش صادرات مرغ و تخم‌مرغ

خودکفایی در تولید گوشت قرمز و افزایش صادرات مرغ و تخم‌مرغ از اهدافی است که معاون وزیر جهاد کشاورزی آن را برای سال جاری اعلام کرده است.
تاریخ انتشار :۱۳۹۵ سه شنبه ۲۴ فروردين ساعت 15:42

حسن رکنی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا اظهار کرد: علیرغم اینکه در تولید گوشت قرمز زیرساخت‌های مناسب وجود دارد نسبت به دیگر کشورها مزیت نسبی وجود ندارد و تا حدودی به واردات نیازمندیم که البته تولیدکنندگان اعلام آمادگی کرده‌اند تا نیاز کشور به این محصول را به صورت کامل از تولید داخلی تامین کنند.

وی افزود: طی چند سال گذشته حدود 10 درصد از نیاز کشور به گوشت قرمز را از محل واردات تامین می‌کردیم که امیدواریم بتوانیم روند کاهشی را در وابستگی به واردات گوشت قرمز آغاز کنیم اما برای ایجاد موازنه‌ای عادلانه صادرات دام زنده را تسهیل کردیم که سبب شد در سال گذشته بیش از یک میلیون راس دام سبک زنده صادر شود که از نظر قیمت و کاهش تعداد دام‌های سبک در کشور دارای مزیت بود.

معاون وزیر جهاد کشاورزی در امور دام با بیان اینکه صادرات حدود 10 درصد از پرورش دام زنده به کشورهای مختلف تراز تجاری این بخش را در سال گذشته بهبود داد، گفت: گرچه طی ماه‌های اخیر سال گذشته صادرات دام زنده موقتا متوقف شد اما از ابتدای امسال تاکنون بیش از پنج هزار راس دام زنده صادر شده است و همچنان نیز ادامه دارد که وزارت جهاد کشاورزی نیز از صادرات دام زنده در سال جاری حمایت خواهد کرد.

رکنی اعلام کرد: در زمینه تخم‌مرغ نیز طی چند سال گذشته تلاش شد تا به جای واردات محصول را صادر کنیم و سیاستگذاری در این راستا باعث شد تا تخم‌مرغ به محصولات صادراتی تبدیل شود و طی سال گذشته حدود 90 هزار تن تخم‌مرغ به کشورهای مختلف صادر شود که البته تقاضا برای این محصول در سال گذشته بیشتر از این میزان بود اما برای تنظیم بازار بهتر تخم‌مرغ ترجیح دادیم تا بیش از این صادرات صورت نگیرد.

وی گفت: در زمینه صادرات گوشت مرغ نیز کشورهای همسایه در زمینه رقابت‌های قیمتی کارهایی انجام می‌دهند که تولیدکنندگان داخلی باید در زمینه صادرات از تجربیات دیگر کشورها استفاده کنند و دولت هم حمایت‌های خود را از صادرکنندگان این محصول انجام می‌دهد که در این راستا با صندوق حمایت از توسعه سرمایه‌گذاری بخش کشاورزی هماهنگی‌های لازم در جهت اعطای تسهیلات با کمترین نرخ سود به مرغداران و صادرکنندگان داده شود و از سوی دیگر نیز با شرکت پشتیبانی امور دام هماهنگی‌های لازم صورت گرفته تا به جای خرید گوشت مرغ از تولیدکنندگان با هدف ذخیره‌سازی و توزیع مجدد در بازار داخلی بیشتر بر صادرات این محصول تمرکز شود.

معاون وزیر جهاد کشاورزی در امور دام با بیان اینکه هم‌اکنون انباشت تولید گوشت مرغ وجود دارد و امیدواریم با شتاب گرفتن صادرات این مشکل تولیدکنندگان نیز حل شود، اظهار کرد: نیاز کشورهای همسایه به ایران به گوشت مرغ که از محل واردات تامین می‌شود به حدود سه میلیون تن در سال می‌رسد که این نشان می‌دهد صادرکنندگان می‌توانند در صادرات گوشت مرغ بهتر از سال گذشته عمل کنند و بتوانند امسال صادرات این محصول را به بیش از 70 هزار تن سال گذشته ارتقا دهند تا بتوانیم در سال جاری میزان صادرات آن را به 100 هزار تن برسانیم.

فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هاگوشت , صادرات , مرغ , تخم‌مرغ ,

اخبار مرتبط با این خبر
ردیفتیترتاریخ
1 خودکفایی در تولید گوشت/ افزایش صادرات مرغ و تخم‌مرغ ۱۳۹۵ سه شنبه ۲۴ فروردين


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: