مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 5007     

داستان معدوم سازی 600تن مرغ در خراسان رضوی

یکی از مسوولان دولتی خراسان رضوی در ارتباط با خبری که درباره معدوم سازی 600 تن مرغ فاسد از این استان منتشر شده، توضیحاتی را ارائه کرد.
تاریخ انتشار :۱۳۹۴ سه شنبه ۸ دي ساعت 12:30

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج، دو روز پیش، یکی از رسانه ها به نقل از یک منبع آگاه خبری را منتشر کرده بود که شاید به اندازه معدوم سازی 1700تن سیب زمینی مهم و قابل توجه باشد.
در متن این خبر آمده است: یک منبع آگاه از گذشتن تاریخ‌ انقضای 600 تن مرغ خریداری‌شده توسط شرکت پشیبانی امور دام در خراسان ‌رضوی خبر داده و گفته این مرغ‌ها به‌دلیل ‌نداشتن کشش در بازار، توزیع نشد اما هم‌اکنون با مشکل گذشتن تاریخ ‌انقضای آنها مواجه شده‌ایم.
به گفته وی (که حتی نام و سمتی نامعلوم دارد) توزیع ‌نشدن این میزان مرغ در‌حالی صورت گرفته که می‌شد آنها را در بین اقشار نیازمند مانند افراد تحت حمایت بهزیستی و کمیته امداد امام‌خمینی توزیع کرد.
در این ارتباط یکی از روزنامه های خراسان رضوی نیز امروز با تیتری با عنوان «پیگیری پرونده 600تن مرغ تاریخ مصرف گذشته» گزارشی به چاپ رسانده که البته متن گزارش به کلی با آنچه که در تیتر مطرح می شود، متفاوت است؛ زیرا مسوولان دامپزشکی این شهرستان، موضوع مورد نظر را رد کرده و آن را کذب می دانند.
پس از پیگیری های خبرنگار موج و گفت و گو با رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس و همچنین نمایندگان بخش خصوصی، همه دست اندرکاران مجموعه پرورش مرغ، از این موضوع اظهار بی اطلاعی کرده و سرنخی برای ارائه نداشتند.
بر این اساس، مدیر کل پشتیبانی امور دام خراسان رضوی در گفت و گو با موج، مطرح کرد: متاسفانه داستانی که رسانه ها به شکلی غیرمنطقی و باورنکردنی آن را منتشر کرده اند، به کلی با واقعیت متفاوت است.
سید احمد دلقندی با اشاره به اینکه معدوم سازی 600تن مرغ فاسد نه تنها در استان خراسان رضوی، بلکه در هیچ جای ایران اتفاق نیفتاده، افزود: اگرچه وظیفه شرکت پشتیبانی امور دام، تنظیم بازار مرغ است اما ممکن است گاهی در طول یکسال، قیمت مرغ به اندازه ای پایین باشد که امکان توزیع مرغ خریداری شده توسط شرکت در شبکه های بازار، وجود نداشته باشد. بنابراین محصولات، در انبارها و سردخانه های شرکت باقی می ماند.
دلقندی توضیح داد: مرغ هایی که تاریخ آنها از یک سال عبور می کند، نباید به بازار عرضه شوند. در این حال بازرسان و کارشناسان دامپزشکی از این مرغ ها نمونه برداری کرده و در صورت تایید آزمایشات مربوطه، می تواند برای مصارف صنعتی مانند سوسیس و کالباس استفاده شود.
به گفته وی، در شهریور امسال، این اتفاق برای 600تن مرغ موجود در انبارهای شرکت پشتیبانی افتاد و اداره دامپزشکی پس از تایید سلامت آنها اجازه فروش آن به کارخانه های صنعتی را صادر کرد؛ البته شرکت پشتیبانی برای این کار تنها 3 ماه فرصت داشت.
مدیرکل شرکت پشتیبانی امور دام خراسان رضوی ادامه داد: پس از پیگیری های به عمل آمده، مقدار بسیاری از این مرغ ها به فروش رفت اما 4.5 تن آن باقی ماند و قبل از فرجه 3ماهه به دست مشتری نرسید. بنابراین از مسئولان دامپزشکی استان درخواست کرده ایم تا آزمایشات دوباره ای روی این مرغ ها داشته باشند؛ اگر سلامت آنها تایید شد باز هم 3 ماه برای فروش آنها فرصت خواهد بود و اگر سالم نباشند، طبق نظارت مسوولان، معدوم می شوند.
بنابراین طبق گفته این مقام مسئول، در صورت سالم نبودن مرغ ها، تنها ممکن است 4.5 تن از این محصول به مرحله معدوم سازی برسد و مابقی آن به فروش رفته است.
به گفته دلقندی، نه تنها در استان خراسان رضوی، بلکه در کل کشور هیچ نگرانی از بابت تامین مرغ مورد نیاز برای شب عید وجود ندارد و هرگونه خبری مبنی بر کمبود این کالا کذب خواهد بود. بنابراین پیش بینی می شود که با توجه به وضعیت موجود، هیچ افزایش قیمتی برای مرغ تا پایان سال نداشته باشیم.
گفتنی است طبق آمار سال گذشته، تولید مرغ در استان خراسان رضوی، حدود 142هزار تن بوده که بیش از 20هزارتن آن مازاد نیاز استان است. در حال حاضر از ابتدای سال تاکنون شرکت پشتیبانی خراسان رضوی، حدود 6هزار و 500تن مرغ مازاد را از بازار جمع آوری کرده و موجودی انبارهای این استان به بیش از 8هزار و 700 تن می رسد.

فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هامعدوم , مرغ , خراسان رضوی ,

اخبار مرتبط با این خبر
ردیفتیترتاریخ
1 داستان معدوم سازی 600تن مرغ در خراسان رضوی ۱۳۹۴ سه شنبه ۸ دي


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: