9:47 عصر | ۱۳۹۹ پنج شنبه ۲۱ فروردين
مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 5044     

دامداران تاوان لجبازی صنایع لبنی را می دهند / دامداران را دریابید

صنایع لبنی از سال گذشته تاکنون به بهانه عدم توان قدرت خرید مردم حاضر به اجرای خرید شیرخام به نرخ مصوب نیستند.
تاریخ انتشار :۱۳۹۴ شنبه ۱۰ بهمن ساعت 12:02

به گزارش خبرنگار اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان؛ چند سالی می شود که  هزینه های سرسام آور و سختی تولید در میان تاریکی تونل بی مهری مسئولان امان دامداران را بریده است بطوریکه که شکایت از شرایط موجود برایشان به یک اصل تبدیل شده است.

این امر در حالی است که خرید تضمینی شیر از سوی سازمان تعاون روستایی تا حدی مرهمی بر دل دامداران بوده است که با توقف یکباره آن بازهم روزگار برای دامداران سخت ترشده است.

البته داستان بی مهری به دامداران تنها به اینجا ختم نمی شود چرا که از تیرماه سال 93  با وجود اعطای مجوز افزایش قیمت شیرخام با نرخ مصوب 1440 تومان از سوی دولت، صنایع لبنی به بهانه پایین بودن قدرت خرید مردم حاضر به اجرای این مصوبه نشدند .

با این وجود چه بر سر دامداران خواهد آمد؟ علیرضا عزیز اللهی مدیر عامل اتحادیه سراسری دامداران کشور در گفتگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان گفت:  برخی استان ها همچون اصفهان و تهران که  قطب تولید شیرخام هستند با توقف طرح خرید تضمینی در حال حاضر هر کیلو شیرخام را بین150الی 250 تومان کمتر از نرخ مصوب دولت به فروش می رسانند که این کاهش قیمت با متوقف شدن طرح خرید تضمینی باز هم دامداران مجبور به فروش می رسانند.

وی در ادامه یاد آور شد:  آخرین یارانه پرداختی دولت به دامداران مربوط به سه ماهه اول سال 93 است که طی یک سال و نیم گذشته یک ریال به دامداران یارانه ای پرداخت نشده است.

وی با اشاره به اینکه دامداران با شرایط موجود قادر به ادامه فعالیت خود نیستند اظهار داشت:  اگر کارخانه های صنایع لبنی قیمت ها را اصلاح نکنند و حمایت از سوی دولت صورت نگیرد در نهایت دامداران مجبور به کاهش تولید شیر خام هستند  چرا که ادامه فعالیتشان با روند تولید فعلی برای آنها مقرون به صرفه نیست.

 حسین صفایی رئیس سازمان تعاون روستایی چندی پیش در خصوص اینکه خرید تضمینی یک راه فرعی است به خبرنگار اقتصادی باشگاه خبرنگاران گفته بود:  براساس تصمیم سازمان حمایت از تولیدکنندگان و مصرف کنندگان کارخانه های لبنی ملزم به خرید شیر خام به نرخ 1440 تومان از دامداران هستند که امیدواریم این اتفاق صورت بگیرد اما اگر مشابه دوره های قبل با مقاومت صنایع لبنی در افزایش قیمت ها روبه رو شویم ممکن است به سبب حمایت از دامداران خرید تضمینی شیر خام  مجددا آغاز شود.

وی افزود: فضای کالاهای کشاورزی در بازار نباید به نقطه ای برسد که مشمول خرید تضمینی شود زیرا قاعدتا در شرایط مطلوب باید کل کالاهای تولیدی و کشاورزی جذب بازار صنعت، صاردات و مصرف شود اما در نهایت اگر نظام تولید و تجارت با نقصان مواجه شود خرید تضمینی به عنوان آخرین راه حمایت از کشاورزان انتخاب می شود.

در این راستا محمد رضا اسماعیلی مدیرعامل اتحادیه فرآورده های لبنی کشور درگفتگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان گفت: با توجه به محدودیت قدرت اقتصادی مردم، افزایش قیمت شیر خام شدنی نیست و به همین خاطرلازم است تحریکی در بازار صورت گیرد تا مشکلات دامداران و کارخانجات مرتفع گردد.

وی با اشاره به مشکلات صنایع لبنی گفت: در حال حاضر مشکلات کارخانه ها بیش از دامداران است به طوریکه این مشکلات کمر تولیدکنندگان را خم کرده و آسیب های جدی به این صنعت وارد کرده و حال لازم است مسئولان تمهیداتی برای افزایش تقاضا در بازار به کار گیرند زیرا با افزایش تقاضا  مشکلات این زنجیره تولیدی از ابتدا تا انتها برطرف خواهد شد.

اسماعیلی در خصوص اجرای مجدد طرح خرید تضمینی بیان کرد: با توجه به اینکه خرید تضمینی در مقابل تولید 8.5 میلیون تنی شیر خام بسیار ناچیز است باید تمهیدات دیگری برای صنعت لبنیات به عنوان یکی از محصولات استراتژیک که سهم 35 درصدی سفره های مردم را دارند به کار گرفته شود.

وعده وعیدهای افزایش قیمت ها با مقاومت صنایع لبنی انگار تمامی ندارد و حال باید گفت که با توقف خرید تضمینی شیر خام حداقل دلخوشی هم از دامداران دریغ شده و در این بین لازم است که مسئولان مربوطه با تمهیدات بکری کارخانه ها و دامداران را از سردرگمی تولید و بلاتکلیفی نجات دهند تا چراغ این صنعت استراتژیک خاموش نشود.

فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هادامداران , صنایع لبنی ,

اخبار مرتبط با این خبر
ردیفتیترتاریخ
1 طرح حل چالش دامداران و صنایع لبنی روی میز دولت ۱۳۹۵ جمعه ۱۷ ارديبهشت
2 دامداران تاوان لجبازی صنایع لبنی را می دهند / دامداران را دریابید ۱۳۹۴ شنبه ۱۰ بهمن
3 توافق دامداران و صنایع لبنی برای افزایش پلکانی قیمت شیرخام ۱۳۹۴ چهارشنبه ۲۵ شهريور
4 صنایع لبنی، شیر را تضمینی نمی خرند ۱۳۹۳ شنبه ۲۹ آذر
5 بالا بودن هزینه تولید؛ درد مشترک دامداران و صنایع لبنی مازندران ۱۳۹۳ چهارشنبه ۱۹ آذر
6 دامداران و صنایع لبنی مدعی افزایش هزینه‌های تولید هستند ۱۳۹۳ جمعه ۴ مهر
7 فرصت ۴ روزه دامداران به صنایع لبنی برای خرید شیرخام با قیمت ۱۴۴۰ تومان ۱۳۹۳ چهارشنبه ۱۹ شهريور


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: