مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 3448     

دامدار مسئولیت پذیر به گربه جنگلی که ده شترمرغ را تلف کرده بود آسیبی نرساند+ تصویر

دامدار مسئولیت پذیر به گربه جنگلی که ده شترمرغ را تلف کرده بود آسیبی نرساند و آن را صالم به ماموران محیط زیست تحویل داد.
تاریخ انتشار :۱۳۹۳ شنبه ۱۲ مهر ساعت 14:49

به گزارش دامنا به نقل از پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران: اوائل هفته گذشته صاحب یک مزرعه پرورش شترمرغ در شهرستان ازنا در استان لرستان متوجه تلف شدن تعدادی از شترمرغ های نابالغ خود می شود.

 
بررسی ها نشان می داد شترمرغ ها بر اثر حمله یک حیوان وحشی خفه شده اند.
 
پس از چند روز تعداد شترمرغ های تلف شده به ده عدد افزایش یافت و کارگران مزرعه متوجه ورود شبانه نوعی گربه بزرگ جثه به داخل محوطه نگهداری شترمرغ های نابالغ شدند.
 
پس از افزایش تلفات، آقای مرتضی باقری صاحب مزرعه، اداره محیط زیست شهرستان ازنا را در جریان می گذارد تا نسبت به حل این معضل چاره اندیشی کنند.

رئیس اداره محیط زیست شهرستان ازنا در این باره گفت: پس از اطلاع از حوادث رخ داده به مدت دو شب در مزرعه شترمرغ کمین کردیم تا اینکه شب دوم با کمک نور چراغ قوه متوجه یک گربه شدیم که وارد محوطه نگهداری شترمرغ های نابالغ شد اما موفق به زنده گیری حیوان نشدیم.

منصور درویشی افزود: صاحب مزرعه یک تله زنده گیری تعبیه کرده بود و لاشه یکی از شترمرغ ها را درون تله قرار داد تا گربه را به دام بیاندازد.

دو روز بعد آقای مرتضی باقری صاحب مزرعه با اداره محیط زیست تماس گرفته و اعلام نمود گربه جنگلی شب گذشته وارد مزرعه شده و درون قفس گرفتار شده است.

منصور درویشی گفت: وقتی به محل مراجعه نمودیم صاحب مزرعه هیچ آسیبی به گربه جنگلی وارد نکرده بود و حیوان را در سلامت کامل به ما تحویل داد.
 
گربه جنگلی به دام افتاده که بسیار سرحال و البته پرخاشگر بود پس از تحویل به اداره محیط زیست و اطمینان کارشناسان از سلامت کامل به زیستگاه طبیعی خود در پناهگاه حیات وحش ازنا منتقل شده و در طبیعت رهاسازی گردید.
 
در حال حاضر قیمت هر عدد شترمرغ نابالغ بر اساس وزن حدود ۶۰۰ الی ۷۰۰ هزار تومان می باشد که تلف شدن ۱۰ عدد شترمرغ خسارت بزرگی برای یک واحد تولیدی صنعتی به شمار می رود.
صاحبان این مزرعه درحالیکه می توانستند براحتی گربه جنگلی را در همان روزهای نخست و یا پس از بدام افتادن از بین ببرند روزها صبر کرده و ترجیح دادند موضوع را با اداره محیط زیست در میان بگذارند و با وجود تلف شده ۱۰ عدد از شترمرغ ها از آسیب رساندن به این گونه با ارزش خودداری نمودند.
 
رئیس اداره محیط زیست شهرستان ازنا گفت: البته در این زمینه پرونده ای تشکیل شده است تا خسارت وارده به صاحبان مزرعه برآورد شده و به آنان پرداخت شود.
اخبار مرتبط با این خبر


bordariyan : خداقوت بر این مرد . آفرین . واقعا باید هزینه و خسارتش رو بدن و ازش تقدیر کنن . 10 تا شتر مرغ از دست داده ولی گربه رو نکشته خیلی حرفه . ای ول
نظر شما
نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: