مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 4967     

دام‌هایی که بی سرو صدا از مرزها خارج می‌شوند/وقتی قاچاقچیان به گوساله نارس هم رحم نکردند

یک فعال اقتصادی گفت: اگرازقاچاق گوساله های نارس به ترکیه جلوگیری شود،می تواندزمینه رابرای اشتغال وکاهش واردات گوشت ودام خارجی به کشورفراهم کند.
تاریخ انتشار :۱۳۹۴ شنبه ۷ آذر ساعت 09:53

به گزارش خبرنگار اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان؛ صحبت از قاچاق بحث تازه ای نیست و دامنه آن آنقدر وسیع شده که قاچاقچیان از حیوانات هم غافل نشده و پا به این عرصه پر سود گذاشتند، این در حالیست که دامداران کشور با توجه به بالا بودن هزینه ها، روزگارکسادی سپری می کنند اما آزاد بودن دست دلالان در این عرصه زمینه قاچاق بی حساب و کتاب را برای آنها فراهم کرده است.

بدیهی است که بازهم دامداران فراموش شدند چرا که این بار قرار بود چارچوب های قانونی حامیشان باشد نه تنها تبصره ای در دل قانون و اما آمارها هم بیانگر آن است که این امر مرهمی بر زخم دامدار نبوده است.

در این بین نباید فراموش کرد که قاچاق دام موجب برهم خوردن تعادل در این صنعت شده و این بار هم دست دامداران از سود در این حوزه خالی مانده و مسئولان هم که یک سر دارند و هزار سودا وعده هایشان روی کاغذ در مرحله اجرایی کارایی لازم را نداشته است.

در این میان دامداران از اصلاح نژاد دامی صحبت کردند که صادرات اش به دنیا انجام می شود اما از سویی نبود حمایت و خرید تضمینی از سوی متولیان امر شرایطی ایجاد کرده که قاچاقچیان با سو استفاده از فرصت ها سودهای هنگفتی را در بازارهای هدف به دست آوردند.

***قاچاق دام چه بر سر دامداران خواهند آورد

سعید سلطانی یکی از فعالان عرصه دامپروری در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان با اشاره به قاچاق گوساله ها به ترکیه گفت: در واقع اگر از قاچاق گوساله های نارس به ترکیه جلوگیری شود، می تواند زمینه را برای اشتغال و کاهش واردات گوشت و دام خارجی به کشورفراهم کند.

وی افزود: در واقع اگر واردات گوشت و دام خارجی کنترل نشود به سبب اینکه تولیدکنندگان امکان رقابت را نخواهند داشت، این واردات بی حساب و کتاب می تواند مشکلاتی برای دامداران ایجاد کند از همین رو فروش گوساله ها به نفع دامداران است زیرا در غیر اینصورت دام هایشان روی دستشان باقی خواهد ماند.

***اظهارات ضدو نقیض مسئولان در خروج دام از کشور

بر اساس این گزارش هرچند در این میان خبرهایی از صادرات رسمی گوساله های نارس به کشورترکیه به گوش می رسد علیرضا عزیز اللهی مدیرعامل اتحادیه مرکزی ایران گفت: در واقع با منع صادرات دام با قاچاق آن مواجه خواهیم شد اما گفتنی است که صادرات دام به کشورهای ترکیه، عراق و کشورهای عربی همچون کویت، قطرو امارات متحده به صورت رسمی و با مجوز خود دولت صورت می گیرد.

وی افزود: هرچند که در این میان ممکن است  قاچاقچیانی بنا به روال سال های گذشته، تعداد اندکی دام را به صورت قاچاق به این کشورها صادر کنند.

*** تعطیلی برخی واحدهای دامداری به سبب مشکلات واردات دام به کشور

اگر چه در کشور به سبب سود بالا شاهد جولان قاچاقچیان و خروج دام از کشور هستیم اما نکته حائز اهمیت در این است که واردات دام به کشور از نگاه قاچاقچیان جا نمانده و همواره آنها نیز پا به این عرصه هم گذاشتند.

همچنین جواد آزاد مدیر عامل اتحادیه صنعت دامپروری کشور در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان با اشاره به وادرات دام گفت: صادرات دام سبک منعی ندارد، اما مشکل اصلی در حوزه دامداری، قاچاق دام به کشور است زیرا در سال های اخیرقاچاق دام به سبب مسائل و بیماری هایی که به همراه داشته موجب جمع آوری بسیاری از واحد های دامداری شده است.

وی افزود:  با توجه به اینکه واردات دام از کشورهای هند و پاکستان از سمت شرق به کشور صورت می گیرد به همین خاطر دولت سیستان و بلوچستان را پایلوت قرار داده، به طوریکه ورود دام از سیستان و بلوچستان به کشور ممنوع است و از طرفی همین امر موجب مشکلات خاصی برای دامداران شده است.

آزاد تصریح کرد: در واقع با اعمال دستورهای قرنطینه ای وسیع تنها پس از کشتار امکان ورود گوشت دام های قاچاق به کشور وجود دارد.

 گفتنی است این روزها قاچاق دام از کشور، تبدیل به کسب و کار بسیار سودمندی برای دلالان و قاچاقچیان شده  و این در حالیست که دامداران کشور با مشکلات متعددی دست و پنجه نرم می کنند و باید گفت که خرید تضمینی و حمایت از سوی متولیان امر می تواند آبی بر آتش مشکلات صنعت دامداری کشور باشد.

فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هادام‌ قاچاق , گوساله , دامپروری ,

اخبار مرتبط با این خبر


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: