مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 2905     

دامپروری فکا اصفهان یکی از بزرگترین مجموعه های پرورش گاوشیری در کشور

دامپروری فکا با تولید روزانه بیش از 120 تن شیرخام یکی از بزرگترین مجموعه های پرورش گاوشیری در کشور می باشد ، که در استان اصفهان مستقر است.
تاریخ انتشار :۱۳۹۳ پنج شنبه ۱۵ خرداد ساعت 10:48

 به گزارش دامنا به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان ، شرکت کشت و دامپروری فکا وابسته به شرکت سرمایه گذاری صنایع عمومی تأمین اجتماعی با تولید روزانه بیش از 120 تن شیرخام یکی از بزرگترین مجموعه های پرورش گاوشیری در کشور می باشد  ، که در استان اصفهان مستقر می باشد.

مدیر امور دام جهاد کشاورزی استان اصفهان گفت: این مجموعه صنعتی با حمایت های ویژه سازمان جهادکشاورزی توانسته  ، توفیقات متعددی که برای اولین بار در سطح کشور در صنعت پرورش گاوشیری  کسب نماید.

طهمورث نامداری در ادامه این موفقیت ها  را اینگونه معرفی نمود: اولین صادر کننده تلیسه آبستن به خارج از کشور، اولین صادر کننده شیرخام به کشور امارات، تولید اولین گوساله شبیه سازی شده با همکاری پژوهشکده رویان اصفهان، تولید اولین جنین های آزمایشگاهی با همکاری پژوهشکده رویان اصفهان، تولید شیر حاوی امگا 3، تولید گوشت قرمز غنی شده از cla ، برنامه ریزی لازم در سالجاری در سالجاری برای تولید بیش از 900 قطعه جنین برای ارتقای راندمان بهره وری در زمینه تولید گوساله ماده با استفاده از اسپرم های تعیین جنسیت شده برای لقاح ، منجمد کردن جنین های استحصالی و فروش و صادرات به میزان بسیار انبوه و اجرای طرح جایگزینی کاه غنی شده با سیلوی ذرت و یونجه در گروه دام های پرتولید در راستای اقتصادی نمودن تولید شیرخام.

فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هادامپروری , فکا اصفهان , پرورش گاوشیری ,

اخبار مرتبط با این خبر


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: