مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 4760     
دبیرکل اتاق بازرگانی مشترک ایران و عراق اعلام کرد

صادرات محصولات پروتئینی به عراق آزاد شد

ایسنا
دبیرکل اتاق بازرگانی مشترک ایران و عراق از رفع ممنوعیت صادرات محصولات پروتئینی به عراق خبر داد و گفت: در پنج ماه ابتدای امسال حدود 70 میلیون دلار محصولات لبنی به این کشور صادر شده است.
تاریخ انتشار :۱۳۹۴ شنبه ۳۱ مرداد ساعت 13:54

 جهانبخش سنجابی شیرازی درباره آخرین وضعیت صادرات محصولات لبنی و پروتئینی ایران به عراق اظهار کرد: وقفه جدی برای صادرات لبنیات به عراق وجود نداشته است و تنها بخشی که اخیرا برای صادرات به عراق با مشکلات روبرو شد و حل آن حدود یک ماه و نیم زمان برد، مربوط به محصولات پروتئینی می‌شود.

 
وی ادامه داد: چون مواد پروتئینی و محصولات لبنی در یک گروه تعرفه‌ای در نظر گرفته می‌شوند اینگونه به نظر رسید که صادرات لبنیات به عراق دچار مشکل شده است اما در حوزه مواد پروتئینی به دنبال گزارش آنفلوآنزای مرغی در یکی از استان‌های شمالی کشور، عراق واردات مرغ، تخم مرغ و فرآورده‌های گوشتی از ایران را ممنوع اعلام کرد و این ممنوعیت تا پنجم آگوست ادامه داشت که خوشبختانه با پیگیری‌هایی که صورت گرفت این مشکل برطرف شد.
 
سنجابی افزود: سازمان جهانی بهداشت دام نیز پاک بودن مناطق شمالی کشور را از بیماری آنفلوآنزای طیور اعلام کرد.
 
این کارشناس اقتصادی با بیان اینکه صادرات محصولات پروتئینی به عراق به حالت عادی بازگشته است، عنوان کرد: از 9 آگوست یعنی از حدود 10 روز پیش فرآیند صادرات محصولات پروتئینی به عراق به وضعیت عادی برگشته است و خوشبختانه چشم انداز مثبتی با توجه به نیازهای درون عراق در این زمینه وجود دارد.
 
دبیر کل اتاق بازرگانی مشترک ایران و عراق عنوان کرد: البته تغییراتی با توجه به سخت‌گیری‌ها در نقاط صفر مرزی، تغییر اولویت و قدرت خرید مردم در زمینه صادرات لبنیات به عراق به وجود آمده است. همچنین با توجه به اینکه بخشی از بازار عراق به خرید محصولات داخلی این کشور گرایش پیدا می‌کند افت مقطعی صادرات به عراق طبیعی است اما با این حال و با وجود فضاسازی‌هایی که رقبای ما به صورت ضد تبلیغات در عراق انجام می‌دهند، خوشبختانه به جز یک مقطع کوتاه، دچار افت صادرات نشدیم و آهنگ صادرات لبنیات‌ به عراق را حفظ کردیم.
 
وی با اشاره به چشم‌انداز صادرات محصولات لبنی به عراق اضافه کرد: عمدتا در فصول گرم سال به دلیل عدم رعایت شرایط نگهداری مواد غذایی ممکن است با کاهش مقطعی صادرات مواجه شویم اما در برآیند سالانه نگرانی برای تهدید بازار وجود ندارد. درحال حاضر بخشی از صادرکنندگان ایرانی به دنبال سرمایه‌گذاری در خاک عراق هستند و هم اکنون بخشی ازفرآورده‌های لبنی مورد نیاز عراق در خاک این کشور توسط تولیدکنندگان ایرانی تولید می‌شود.
 
سنجابی شیرازی همچنین به آخرین آمارهای صادراتی محصولات لبنی ایران به عراق اشاره کرد و گفت: سال گذشته حدود 180 میلیون دلار صادرات محصولات لبنی به عراق داشتیم؛ یعنی به طور متوسط ماهانه حدود 15 میلیون دلار صادرات لبنیات به عراق صورت گرفته است اما آخرین آمارها از وضعیت صادرات لبنیات در پنج ماه اول امسال عددی حدود 70 میلیون دلار را نشان می‌دهد.
فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هاصادرات , محصولات پروتئینی , عراق , مرغ ,

اخبار مرتبط با این خبر
ردیفتیترتاریخ
1 صادرات محصولات پروتئینی به عراق آزاد شد ۱۳۹۴ شنبه ۳۱ مرداد


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: