مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 6335     
دبیر کانون سراسری تولید کنندگان مرغ تخم گذار

صادرات پایدار تخم مرغ به برنامه ثابت حمایتی نیاز دارد

برای صادرات تخم مرغ به بازارهای کشورهای همسایه باید دولت سیاست حمایتی پایداری را اجرا کند.
تاریخ انتشار :۱۳۹۵ چهارشنبه ۵ آبان ساعت 10:19

به گزارش پایگاه خبری دامپروری ایران(دامنا) ،سیدفرزاد طلاکش در مصاحبه با رادیو اقتصاد با بیان اینکه حضور در بازارهای منطقه باید همواره رقابت پذیر باشد ، گفت: برای صادرات تخم مرغ به بازارهای کشورهای همسایه باید دولت سیاست حمایتی پایداری را اجرا کند.

وی با اشاره به اینکه صادرات ما به عراق در سال جاری در مقایسه با شش ماه نخست پارسال به شدت کاهش یافته است ، افزود: ترکیه در حالی که هر کیلوگرم تخم مرغ را در بازارهای داخلی 6 هزار تومان می فروشد در بازار عراق با قیمت 4 هزار تومان عرضه می کند.

وی گفت: صادرات ترکیه به بازار عراق افزایش نیافته است بلکه قدرت رقابت پذیری ما کاهش یافته است و کشور عراق هم به دلیل اتکا به درآمدهای نفتی با کاهش قیمت آن در بازار جهانی تقاضاهای مصرفی خود را کاهش داده است.

طلاکش افزود: در این شرایط می توان فقط با یارانه صادراتی در این بازار حضور پایدار داشت.

وی گفت: دولت ترکیه چون کالاهای متنوعی به بازار عراق صادر می کند در آن سبد کالایی اگر به دو قلم مانند تخم مرغ هم یارانه صادراتی بپردازد و زیان کند در دیگر اقلام این زیان جبران می شود اما در ایران چنین سیاستی نداریم و اگر این روند ادامه یابد متأسفانه قدرت رقابت پذیری ما کاهش می یابد یا دچار نوسان خواهد شد.

طلاکش افزود: البته سرمایه گذاری های خوبی در حوزه فرآورده های تخم مرغ شده است و تلاش می کنیم استاندارد اتحادیه اروپا را تأمین کنیم تا در این بازار هم حضور یابیم و در آن صورت می توان به بازارهای دوردست هم محصولات و فرآورده های تخم مرغ را صادر کرد.

وی گفت: اکراین و هندوستان از رقیبان اصلی ما در بازارهای جهانی تخم مرغ و فرآورده های تخم مرغ هستند.

بنابر این گزارش سالانه باید حدود 10 درصد تخم‌مرغ ایران باید صادر شود که مقصد عمده ان بازار عراق بوده است.

فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هاصادرات , تخم مرغ , برنامه ثابت , حمایتی ,

اخبار مرتبط با این خبر
ردیفتیترتاریخ
1 صادرات پایدار تخم مرغ به برنامه ثابت حمایتی نیاز دارد ۱۳۹۵ چهارشنبه ۵ آبان


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: