مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 3571     
به پیشنهاد وزیر صنعت، معدن و تجارت

درس کارآفرینی در دانشگاه ها اجباری شود

ایلنا
وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اینکه، دولت و بنگاه های غیردولتی باید برنامه های خود را برای ارتقا کارآفرینی اجرا کنند، پیشنهاد کرد: تشکیل واحد درس کارآفرینی در دانشگاه ها اجباری شود.
تاریخ انتشار :۱۳۹۳ يکشنبه ۴ آبان ساعت 18:12

 محمدرضا نعمت زاده روز یکشنبه در نخستین همایش کارآفرینی و نوآوری استراتژیک که در محل دانشگاه شهید بهشتی برگزار شد، درباره تاثیر کارآفرینی بر بخش های مختلف کشور، افزود: داشتن ایده و فکر نوآورانه، خلاقیت و عدم رضایت به وضع موجود و تلاش برای یافتن راه های بیشتر از جمله صفات عمده کارآفرینان است.

 
وی ورود به امور مخاطره آمیز و استفاده حداکثری از فرصت ها در داشتن اندیشه رشد و ارتقا را از دیگر صفات کارآفرینان ذکر کرد و گفت: کارآفرینان به جای داشتن امکانات همواره به دنبال خلق فرصتها هستند لذا برای تربیت افراد کارآفرین باید از کودکی و با واگذاری مسئولیت ها در محیط خانواده و تحصیل این کار را آغاز کرد.
 
وی ارائه دوره های آموزش کارآفرینی در مراکز آموزش عالی را اقدام موثری در توسعه کارآفرینی عنوان کرد و افزود: این کار باید با جدیت بیشتری انجام شود و کارآفرینی به عنوان واحد اجباری در همه رشته های تحصیلی دانشگاهی گنجانده شود.
 
وی با ارائه مثالی در این باره به برگزاری دوره های شش ماهه کارآفرینی برای 400 نفر از دانشجویان رشته های مهندسی در دوران خدمتش در وزارت نفت اشاره کرد و گفت: برگزاری این دوره ها آن چنان موفقیت آمیز بود که فارغ التحصیلان توانستند، بعد از اتمام دوره همگی دارای شغل و تحصیل شوند، لذا دولت و بنگاه های بزرگ غیردولتی باید برای ارتقا توان کارآفرینی برنامه داشته باشند.
 
وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت: این وزارتخانه با ایجاد زیرساخت ها در استان های مختلف از قبیل ایجاد شرکت های فناوری تشکیل مجتمع های فناوری اطلاعات، ایجاد مراکز کسب و کار و حمایت مالی از صنایع نوین و دانش بنیان در این راستا گام برداشته است.
 
نعمت زاده در ادامه به ارائه دوره های کارآفرینی و کارآموزی با همکاری وزارتخانه های علوم و فناوری و تعاون، کار و امور اجتماعی اشاره کرد و گفت: درصدد هستیم با ایجاد روحیه کارآفرینی در جوانان سهمی در این بخش ایفا کنیم.
 
همایش سالانه کارآفرینی و نوآوری استراتژیک با همکاری دانشکده کارآفرینی دانشگاه تهران و با بهره گیری از کارشناسان شامل فارغ التحصیلان کارشناسی ارشد و دکتری مدیریت و با همکاری تعدادی از استادان برجسته این حوزه روز جاری در محل دانشگاه شهید بهشتی برگزار شد.
 
هدف از برگزاری این همایش، ایجاد همفکری بین مدیران، کارآفرینان و صاحب نظران در مورد دانش و تجربه کارآفرینی و نوآوری استراتژیک سازمانی و ارائه تئوری های نوین و همچنین تجربیات سازمانی شرکت کنندگان در کنفرانس است.
فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هادرس , کارآفرینی , دانشگاه ها , اجباری ,

اخبار مرتبط با این خبر
ردیفتیترتاریخ
1 درس کارآفرینی در دانشگاه ها اجباری شود ۱۳۹۳ يکشنبه ۴ آبان


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: