مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 4744     

۷۰ درصد هزینه واحدهای تولیدی دام و طیور به تغدیه اختصاص می یابد

مهر
مدیرکل دفتر بهبود دام وزارت جهاد کشاورزی با بیان اینکه ۷۰ درصد هزینه های واحد های تولیدی دام و طیور به تغدیه اختصاص می یابد،گفت: ۳۴هرار میلیاد تومان برای تغذیه دام و طیورهزینه شده است.
تاریخ انتشار :۱۳۹۴ دوشنبه ۲۶ مرداد ساعت 11:34

 تورج صارمی شامگاه یکشنبه در مراسم افتتاح دوازدهمین نمایشگاه ماشین آلات کشاورزی و دهمین نمایشگاه صنعت مرغداری، دامپروری و شیلات با بیان اینکه به عنوان یکی از مجموعه هایی که در معاونت امور دامی هستیم باید چرخ عظیم در صنعت و تامین امنیت غذایی جامعه را به چرخش در آوریم، اظهار داشت: در نمایشگاه همدان تولید کنندگان و مصرف کنندگان به خوبی حاضر می شوند.

 
وی با بیان اینکه این نمایشگاه فرصتی است تا در یک فضای مناسب صاحبان دانش، خدمات و کالا در کنار متقاضیان قرار گیرند و تبادل نظر کنند، اظهار داشت: نمایشگاه ها در تمام دنیا به صورت برنامه ریزی و ثبت شده برگزار می شود و یکی از راه های توسعه اقتصادی و توسعه پایدار این نمایشگاه ها است.
 
مدیرکل دفتر بهبود دام وزارت جهاد کشاورزی با بیان اینکه خوشبختانه پس از پیروزی انقلاب در بخش کشاورزی و در صنعت دام و طیور تحول اساسی اتفاق افتاده است که به عنوان یک مبنا قرار گرفت و جایگاه ویژه ای را پیدا کرد، ادامه داد: هم اکنون ایران در تولید گوشت قرمز و پروتئین خود کفا شده و ۷۸ هزار تن عسل تولید می کند.
 
صارمی با بیان اینکه اکنون ایران از یک کشور وارد کننده محصولات پروتیئن دامی به یک کشور صادر کننده تبدیل شده است، بیان کرد: علاوه بر تامین منابع غذایی زمینه صادرات این تولیدات نیز فراهم شده است.
 
 
وی با بیان اینکه سال گذشته ۱۵۰ تن مرغ و تخم مرغ به خارج کشور صادر شد، افزود: همچنین ۵۵۰ هزار تن محصول لبنی صادر و در زمینه صادرات دامی و فرآورده های دامی ظرفیت ایجاد شد.
 
مدیرکل دفتر بهبود دام وزارت جهاد کشاورزی با بیان اینکه ۷۰ درصد هزینه های واحد های تولیدی دام و طیور به تغدیه اختصاص می یابد، بیان کرد: اگر روش های مناسبی برای بهبود تغذیه و راندمان نداشته باشیم تولید خوبی نخواهیم داشت چراکه منابع نیز محدود است و باید راهکاری برای استفاده مناسب از این ظرفیت ها انجام شود.
 
تورج صارمی با بیان اینکه ۷۱ میلیون تن افزون بر ۳۴ هرار میلیاد تومان برای تغذیه دام و طیور هزینه شده است، بیان کرد: همچنین ۱۹ و نیم میلیون تن بقایای باغی و چهار و نیم میلیون تن بقای دامی وجود دارد که استفاده مناسبی از آن نمی شود.
 
مدیرکل دفتر بهبود دام وزارت جهاد کشاورزی با بیان اینکه سال گذشته آزمایشگاه تغذیه در استان ها ۴۳ هزار فاکتور را برای بهبود نهادهای مصرفی مورد آزمایش قرار دادند که این ظرفیت در استان همدان نیز وجود دارد، بیان کرد: حدود ۴۸۵ هزار تن انواع محصولات دامی با چهار و نیم تن ظرفیت در کشور تولید می شود.
 
صارمی با بیان اینکه سال گذشته ۹۰ کارخانه مکمل حدود ۲۴ هزار تن تولید داشتند که نسبت به ۹۲ افزون بر هفت درصد افزایش داشته است، بیان کرد: همچنین سال گذشته ۷۰۰ هزار تن نهاده سبوس با قیمت مصوب در اختیار واحدهای تولیدی قرار گرفت.
 
معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استاندار همدان در ادامه با بیان اینکه اکنون فاصله زیادی با ۳۵ سال پیش داریم و مطابق با آخرین دانش کشاورزی حرکت می کنیم، اظهار داشت: استان همدان به عنوان یکی از قطب های کشاورزی دامپروری همیشه مطرح بوده اما به دلیل مشکل آبی متوقف شده است.
 
رضا قیاسی با بیان اینکه محدویت ها اجازه نمی دهد در واحد سطح پیش برویم و باید کار ترویج و استفاده از آخرین دانش روز را پیش ببریم، ادامه داد: در اوایل انقلاب به دنبال کشت استراتژیک بودیم و بدون تفکر همه جای کشور چاه حفر شد و بدون اینکه به فکر آینده باشیم.
 
معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استاندار همدان با اشاره به سفر مدیرنمایشگاه های بین المللی استان همدان به آفریقا، اظهار داشت: وی در تماسی از تفاهمنامه ای در راستای فروش ماشین آلات کشاورزی به آفریقا خبر داد.
فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هادام و طیور , تغدیه ,

اخبار مرتبط با این خبر


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: