مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 3672     

دلیلی که تیتر اول روزنامه‌ها از بخش کشاورزی نیست

فارس
رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی گفت: به دلیل نگاه نادرست مسئولان به بخش کشاورزی، مباحث این بخش تیتر اول روزنامه‌های کشور نیست و این مشکل به رسانه‌ها برنمی‌گردد بلکه تصمیم‌گیران کشور نگاه مناسبی به این بخش ندارند.
تاریخ انتشار :۱۳۹۳ چهارشنبه ۲۱ آبان ساعت 13:07

 شاهرخ رمضان‌نژاد با حضور در غرفه خبرگزاری فارس در بیستمین نمایشگاه مطبوعات و رسانه‌ها،‌در پاسخ به اینکه چطور می‌شود جایگاه کشاورزی و امنیت غذایی را در کشور ارتقاء داد، گفت:  نظام رسانه‌ها می‌توانند تصویر شایسته‌ای از کشاورزی کشور بسازند.

 
رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی افزود:به دلیل عدم شناخت و بهره‌گیری مدیریت کشاورزی از نظام رسانه‌ای طی سال‌های گذشته تصویر مناسبی از این بخش برای جامعه ارائه نشده است، این تصویر باید به گونه‌ای ارائه شود که نقش و اهمیت بخش کشاورزی را درباره مسائل اساسی و بنیادی به تصویر بکشد.
 
وی افزود: نقش کشاورزی در استقلال و عزت‌آوری برای کشور بسیار بالا است و این بخش می‌تواند تا حد امکان بدون نیاز به واردات،  غذای کشور را تأمین کند.
 
رمضان‌نژاد افزود: نظامی با آرمان‌های بلند شایسته نیست که در تولید غذای خودش وابسته به دیگران باشد اما همین موضوع به درستی برای جامعه و مسئولان تصمیم‌گیر تبیین نشده است.
 
وی گفت:‌ وقتی کشاورزی را به عنوان یک بنگاه اقتصادی کلان مطرح می‌کنید طبیعی است که این نگاه صرف اقتصادی، بخش کشاورزی را در کنار سایر فعالیت‌های اقتصادی کمرنگ می‌کند در حالیکه نیاز به کشاورزی و غذا مانند نیاز به هوا است.آیا می‌توان 10 دقیقه هوا را  با میلیون‌ها دلار عوض کرد؟ غذا برای انسان که بخش کشاورزی تامین می‌کند همانند هوا ضروری است.
 
رمضان‌نژاد افزود: بنابراین به دلیل نگاه نادرست به بخش کشاورزی، کشاورزی تیتر اول روزنامه‌های کشور نیست و این مشکل به رسانه‌ها برنمی‌گردد بلکه تصمیم‌گیران کشور نگاه مناسبی به این بخش ندارند.
 
وی تاکید کرد: مسئولان باید بدانند که امنیت ملی کشور هم در گرو تامین امنیت غذایی است،‌کسانی که از واردات برخی محصولات اساسی به جای تولید در داخل سخن به میان می‌آورند در محاسبات خود سخت در اشتباهند چرا که تا غذای کشور در داخل تامین نشود در تعاملات بین‌المللی هم مشکل خواهیم داشت.
 
رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی تاکید کرد: مسئولان باید نگاه ویژه‌ای به بخش کشاورزی و امنیت غذایی کشور داشته باشند و رسانه‌ها هم در این میان همراهی کنند.مناسب نیست که روزنامه‌های کشور صفحات کشاورزی نداشته باشند و یا اخبار بخش کشاورزی در رسانه‌ها تحت تاثیر سایر اخبار سیاسی و حتی ورزشی قرار گیرد.
 
وی ادامه داد: اگر در برگیری اخبار برای رسانه‌ها مهم است، اخبار بخش کشاورزی مانند، گرم شدن کره زمین، بحران آب و منابع، بیماری‌های دامی و غیره دربرگیری جهانی دارند و البته غذا هم ضرورتش بر همه واضح است
 
رمضان‌نژاد در خصوص برنامه‌های وزارت جهاد کشاورزی برای ارتقای جایگاه بخش کشاورزی افزود: اولویت اول وزارت کشاورزی این است که این بخش را به موضوع اصلی تصمیم‌گیران و مسئولان کشور تبدیل کند. قرار نگرفتن کشاورزی به عنوان دغدغه مسئولان به همین نگاه فرهنگی برمی‌گردد. اگر وابستگی حیات به بخش کشاورزی را جا بیندازیم قطعا جایگاه کشاورزی ارتقا می‌یابد.
 
وی به ضعف نگاه به کشاورزی در دوره‌های گذشته اشاره کرد و گفت: این نگاه به حدی پایین بوده است که اگر همین الان در مهدکودک‌ها بپرسیم در آینده می‌خواهید چه کاره شوید هیچ کدام شغل کشاورزی را انتخاب نمی‌کنند در حالیکه این شغل علاوه بر اینکه مقدس است در بسیاری از کشورها یکی از شغل‌های پولساز هم هست.
 
 
فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هاتیتر اول , روزنامه‌ها , بخش کشاورزی ,

اخبار مرتبط با این خبر
ردیفتیترتاریخ
1 دلیلی که تیتر اول روزنامه‌ها از بخش کشاورزی نیست ۱۳۹۳ چهارشنبه ۲۱ آبان


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: