مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 4940     
خبری که به ناحق صنعت طیور را زیر سوال برد:

دلیل کشتار 1.5میلیون قطعه مرغ چیست؟

موج
صنعت مرغ به خودی خود با مشکلات بسیاری دست و پنجه نرم می کند؛ از اتهام دروغین استفاده از هورمون و آغشته بودن خوراک آنها با فلزات سنگین گرفته تا خبر انتشار آنفلوآنزای مرغی در کشور.
تاریخ انتشار :۱۳۹۴ دوشنبه ۲۵ آبان ساعت 15:29

اینها همه و همه تاثیرات منفی خود را بر صنعت بزرگ مرغداری گذاشته و هم اکنون بازار محصولات آن را با نوسانات زیادی مواجه کرده است. حال منصفانه نیست که با انتشار خبرهای بر خلاف واقعیت، بر پیکر زخمی این صنعت، نیش های زهرآگین تازه ای وارد کنیم؛ نیش هایی که ممکن است نه تنها تعادل ضعیف بازار را بیش از پیش به هم بزند، بلکه آثار منفی خود را تا آن سوی مرزها ببرد.
اخیرا یکی از خبرگزاری ها به نقل از یک منبع آگاه که به عنوان مقام مسوول بخش صنعت مرغ تخم گذار کشور معرفی شده است، عنوان کرده: «بیماری آنفولانزای فوق حاد پرندگان در استان قم و غرب استان تهران مشاهده شده است به همین منظور 1.5 میلیون قطعه مرغ تخمگذار مشکوک در استان قم حذف شد.»
این در حالی است که دبیر انجمن صنفی تخم مرغ شناسنامه دار ایران در گفت و گو با موج با تکذیب این خبر گفت: کشتار این مرغ ها به هیچ عنوان ربطی به بیماری آنفلوآنزا نداشته و این گونه اخبار تنها بازار داخلی و خارجی را متشنج می کند.
فرزاد طلاکش با اشاره به اینکه کشتار مرغ ها بر اساس قانون انجام می گیرد، افزود: قرار بر این شد که با همکاری وزارت جهادکشاورزی و سازمان دامپزشکی کشور، مرغ های بالای 80 هفته باید حذف شده و از میدان تولید خارج شوند.
طلاکش در ارتباط با دلیل این کشتار عنوان کرد: دو علت در این کار موثر بود؛ یکی به خاطر حفظ برنامه تولید که از ابتدای سال تنظیم شده بود که اگر این اتفاق نیفتد، ممکن است به خاطر مازاد تولید، ضربه اقتصادی سنگینی به این صنعت وارد شود. دوم، اینکه مرغ های بالای 80هفته، مزغ های پیر و نسبتا ضعیفی هستند و با توجه به شروع فصل سرما احتمال بیمار شدن شان بیشتر است، بنابراین نگهداری آنها صرفه اقتصادی ندارد.
به گفته وی، برخی از استان ها مانند آذربایجان شرقی، قم، مشهد، تهران و اصفهان به دلیل گرایش به سیستم های سنتی، ممکن است در اجرای این طرح مقاومت کنند که این موضوع نگرانی خاصی نداشته و قابل حل خواهد بود.
بنابراین با توجه به گفته این نماینده بخش خصوصی، موضوع کشتار 1.5میلیون قطعه مرغ پیر، ربطی به بیماری آنفلوآنزا نداشته و خبرهای اینچنینی در رسانه ها چیزی جز ایجاد تشویش و نگرانی در صنعت و بازار در پی نخواهد داشت.

فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هاکشتار , مرغ پیر ,

اخبار مرتبط با این خبر
ردیفتیترتاریخ
1 دلیل کشتار 1.5میلیون قطعه مرغ چیست؟ ۱۳۹۴ دوشنبه ۲۵ آبان
2 کشتار ۱.۵ میلیون مرغ پیر به دستور وزارت جهاد ۱۳۹۴ دوشنبه ۲۵ آبان


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: