مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 1817     

دوازدهمین نمایشگاه بین المللی صنعت دام، طیور و دامپزشكی اصفهان بهمن ماه برگزار می شود

ستاد مركزی نمایشگاه های بین المللی اصفهان اعلام کرد دوازدهمین نمایشگاه بین المللی دام ، طیور و دامپزشكی بطور مستقل 9 لغایت 12 بهمن برگزار می گردد.
تاریخ انتشار :۱۳۹۲ يکشنبه ۱۰ آذر ساعت 17:34
3-136

 

 
به گزارش خبرنگار دامنا به نقل از روابط عمومی نمایشگاه بین المللی اصفهان با پایان نمایشگاه 1391 چندین جلسه بحث و بررسی پیرامون ابعاد مختلف برگزاری نمایشگاه تشكیل و با بزرگان این صنعت در ملاقات های حضوری و غیر حضوری مشورت شد تا بتوان به اقدامی اساسی برای بهبود عملكرد شركت نمایشگاه های بین المللی استان اصفهان در برگزاری بزرگ ترین رخداد كشاورزی ایران دست یافت. 
 
 
 
 
بر این اساس ستاد مركزی نمایشگاه های بین المللی كشاورزی و دام و طیور اصفهان با اتخاذ تصمیماتی در جهت برپایی مناسب و تخصصی, دوازدهمین نمایشگاه بین المللی دام ، طیور و دامپزشكی را امسال با جدا سازی از نمایشگاه های صنعت کشاورزی و نمایشگاه تكنولوژی كشاورزی  بصورت مستقل و طبق برنامه زمان بندی شده برگزار خواهد کرد.
 
  این ستاد با  ایجاد  دهه بین المللی كشاورزی از تاریخ 2 لغایت 12 بهمن نمایشگاه بین المللی تکنولوژی کشاورزی (کود، سم، بذر و نهاده ها) در تاریخ 2 لغایت 5 بهمن و دوازدهمین نمایشگاه بین المللی دام و طیور را 9 لغایت 12 بهمن ماه برپا می کند. 
 
همچنین علاوه بر برپایی نمایشگاه ها برنامه های دیگری نیز برای این دهه پیش بینی شده است که از آن جمله می توان به برگزاری اولین همایش ایده های نو در کشاورزی اشاره کرد که با حضور بیش از هزار نفر از اساتید و پژوهشگران این حوزه در اصفهان برپا خواهد شد. 
این همایش به همت دانشگاه خوراسگان برگزار می شود و چهار دستاورد نوین علمی در آن رونمایی خواهد شد.   
این دانشگاه، اطلاع رسانی نمایشگاه در سطح دانشگاه های کشور را بر عهده دارد. همچنین با توجه به این که دانشکده کشاورزی دانشگاه خوراسگان از دانشکده های برجسته کشور در زمینه کشاورزی است، امسال طرح " از من بپرس" و نظرسنجی نمایشگاه کشاورزی به این دانشگاه محول شده است.  
سال گذشته این اقدام توسط دانشگاه صنعتی اصفهان صورت گرفت و طی آن دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری رشته کشاورزی به سؤالات تخصصی بازدیدکنندگان و غرفه داران پاسخ می دادند.
گفتنی است این همایش در 6 دوره گذشته به صورت ملی برگزار شده و امسال برای اولین بار در سطح بین المللی برگزار می شود.
 
متقاضیان شرکت در دوازدهمین نمایشگاه بین المللی صنعت دام، طیور و دامپزشكی اصفهان می توانند با مراجعه به سایت http://isfahanvet.ir/ ثبت نام نمایند.

 

اخبار مرتبط با این خبر


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: