مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 3946     

دوره آموزشی پرورش شترمرغ در پیرانشهر برگزار شد

فارس
صبح امروز برای نخستین بار در آذربایجان غربی دوره آموزشی پرورش شتر مرغ در مرکز تخصصی آموزش فنی و حرفه‌ای پیرانشهر برگزار شد.
تاریخ انتشار :۱۳۹۳ دوشنبه ۲۴ آذر ساعت 14:51

 یوسف دلجوان صبح امروز در حاشیه برگزاری دوره آموزشی پرورش شتر مرغ، با اشاره به سند راهبردی مهارت و در راستای رویکرد سازمان به آموزش‌های بازار محور متناسب با نیاز بازار کار و افزایش تنوع دوره‌های مهارتی دوره آموزشی "پرورش شترمرغ" برای نخستین بار در سطح استان توسط مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای پیرانشهر برگزار شد.

 
یوسف دلجوان افزود: این دوره آموزشی به منظور آشنایی کار آموزان با فواید و بهره‌وری شترمرغ و ایجاد اشتغال برای روستائیان در روستای سیلوه از توابع این شهرستان برگزار شد.
 
وی ادامه داد: این دام به دلیل قدرت متابولیسمی بالا و تبدیل غذا به انرژی، رشد سریع، عمر مفید و طولانی و تولید مثل بالا از دیگر دام‌ها متمایز است.
 
دلجوان با توجه به شرایط آب و هوای شهرستان، اظهار داشت: این دام به دلیل سازگاری با محیط زیست و آب و هوای منطقه از نظر نگهداری، کم هزینه‌ترین جایگاه را به خود اختصاص داده‌ است که با حصارکشی روی زمین‌های خاکی و ایجاد سایه‌بان، می‌توان از شترمرغ نگهداری کرد.
 
وی اظهار امیدواری کرد با آموزش‌های کاربردی پرورش نوین شتر مرغ ویژه افرادی که در حال راه‌اندازی فارم‌های پرورشی و فارغ‌التحصیلان علاقمند به کار در واحدهای پرورش شتر مرغ نیازهای آموزشی دراین دوره برآورده شده باشد.
 
 
فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هادوره آموزشی , پرورش , شترمرغ , پیرانشهر ,

اخبار مرتبط با این خبر
ردیفتیترتاریخ
1 دوره آموزشی پرورش شترمرغ در پیرانشهر برگزار شد ۱۳۹۳ دوشنبه ۲۴ آذر


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: