مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 971     
رییس کمیسیون کشاورزی مجلس:

دولت دهم جلوی اجرای بسیاری از قوانین کشاورزی را گرفت

ایسنا
رییس کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر بازمهندسی شدن زیرساخت‌های بخش کشاورزی، گفت: قوانینی که دولت گذشته از اجرای آن جلوگیری کرد باید اجرا شوند.
تاریخ انتشار :۱۳۹۲ يکشنبه ۲۷ مرداد ساعت 13:58

  عباس رجایی، امروز در مراسم تودیع و معارفه وزیر جهاد کشاورزی اظهار کرد: در حال حاضر کشاورزی در وضعیتی قرار گرفته که می‌تواند پاشنه آشیل دولت در این مقطع زمانی باشد چراکه در هشت سال گذشته علیرغم خدمات و تلاش‌هایی که صورت گرفت به گونه‌ای رفتار شد که مراکز غیر تخصصی به این بخش وارد شدند و اجازه ندادند که کشاورزان و متخصصان این بخش به مسائل خود بپردازند.

 

وی افزود: در سال‌های اخیر برخی از مجموعه‌ها مانند وزارت صنعت، معدن و تجارت که باید به وظایف خودشان عمل می‌کردند به مسائل کشاورزی ورود پیدا کردند و عامل آن بروز مشکلاتی شد که باید در دوره جدید موضوعات و چالش‌های بخش کشاورزی باز مهندسی شود.

 

رییس کمیسیون کشاورزی تاکید کرد: وزارت جهاد کشاورزی باید به گونه‌ای مدیریت شود تا همه کشاورزان خودشان را از خانواده کشاورزی و صنایع غذایی بدانند چرا که اگر مشکلی برای بخش کشاورزی بوجود آید استکبار جهانی در این بخش بیش از همه بخش‌های دیگر به کشور فشار می‌آورد.

 

رجایی افزود: یکی دیگر از اولویت‌هایی که باید مورد توجه قرار گیرد ایجاد و بازسازی زیرساخت‌های بخش کشاورزی است چرا که باید آب را در مزرعه به کشاورز تحویل دهیم و بعد از آن تولید با کیفیت بخواهیم نه این‌که از او بخواهیم که هم آب را تهیه کند، هم زمین و منابع خاکی را آماده کند. از طرف دیگر نیز از کشاورز بخواهیم تا همه فعالیت‌های خود را خودش انجام دهد.

 

وی با بیان این‌که چرا باید کشاورزان پول ساخت سدها و باروری ابرها را هم بپردازند، گفت: در سال‌های گذشته مجموعه وظایف و قوانینی موثر در بخش کشاورزی به تصویب مجلس شورای اسلامی رسید که علیرغم تمایل وزیر سابق کشاورزی این قوانین از سوی دولت در دستور اجرا قرار نگرفت اما باید قوانین بسیار مهمی مانند قانون افزایش بهره‌وری و قانون تمرکز وظایف بازرگانی بخش کشاورزی جدی گرفته و اجرا شوند.

 

رییس کمیسیون کشاورزی با تاکید بر این‌که بخش کشاورزی نباید وارد منازعات و فعالیت‌های سیاسی شود، اظهار کرد: در بخش کشاورزی باید به این توجه کنیم که چه کسانی می‌توانند تولید بیشتر و بهتر را در اختیار مردم قرار دهند و از آنها بدون در نظر گرفتن تفکرات سیاسی استفاده کرد. البته در سال‌های گذشته کسانی که می‌توانستند تولید بهتری را در اختیار کشاورزی قرار دهند و این بخش را ارتقا دهند کنار گذاشته شده‌اند.

 

رجایی اظهار امیدواری کرد تا در دوران مدیریت جدید وزارت جهاد کشاورزی در دولت تدبیر و امید زمینه فعالیت همه متخصصان و فعالان بخش کشاورزی فراهم شود تا مردم نگران تولیدات کشاورزی و کشاورزان تامین نهاده‌های تولید مورد نیاز خود نباشند.

اخبار مرتبط با این خبر
ردیفتیترتاریخ
1 دولت دهم جلوی اجرای بسیاری از قوانین کشاورزی را گرفت ۱۳۹۲ يکشنبه ۲۷ مرداد


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: