مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 2665     
عضو هیأت مدیره تعاونی گاوداران خراسان

دیوانسالاری اداری اصلی‌ترین مانع پرداخت یارانه شیر به تولید‌کنندگان/ افزایش ۱۰۰ درصدی قیمت نهاده‌های دامی

عضو هیأت مدیره تعاونی گاوداران صنعتی استان خراسان رضوی گفت: کمک یارانه‌ای دولت به واحدهای تولید شیر دستخوش بروکراسی اداری شده و علیرغم اینکه بودجه مذکور توسط دولت فراهم شده، اما هنوز به دست برخی از تولید‌کنندگان نرسیده است.
تاریخ انتشار :۱۳۹۳ دوشنبه ۸ ارديبهشت ساعت 12:52

 به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس علی‌اصغر اخلاقی عضو هیئت مدیره تعاونی گاوداران صنعتی استان خراسان رضوی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس در پاسخ به این سؤال که به عنوان یک تولید کننده در فاز دوم هدفمندی یارانه انتظار چه حمایت‌هایی را از دولت دارید، گفت: وضعیت گاوداری‌ها مناسب نیست و قیمت تمام شده از قیمت شیر در بازار بیشتر است.

 
وی افزود: کمک یارانه‌ای دولت به واحدهای تولید شیر (به ازای هر کیلوگرم 190 تومان) دستخوش موانع اداری شده و علیرغم اینکه بودجه مذکور توسط دولت تأمین و به استان‌ها داده شده، اما هنوز به دست برخی از تولیدکنندگان از جمله تولید‌کنندگان شیر استان خراسان نرسیده است.
 
عضو هیئت مدیره تعاونی گاوداران صنعتی استان خراسان تصریح کرد: قیمت تمام شده هر کیلوگرم شیر حدود 1600 تومان است، در حالی که هر کیلو شیر در بازار با قیمت 1110 تومان به فروش می‌رسد.
 
* افزایش 100 درصدی قیمت نهاده‌های دامی
 
عضو هئیت مدیره تعاونی گاوداران صنعتی استان خراسان رضوی تصریح کرد: قیمت نهاده‌های دامی از قبیل علوفه، سویا، یونجه نسبت به سال گذشته افزایش و اکثرا تا دو برابر افزایش قیمت داشته‌ است.
 
اخلاقی بیان داشت: دولت باید در مورد شیر کار کارشناسی انجام دهد و قیمت این محصول را به صورت کارشناسی تعیین و اعلام کند.
 
وی افزود: نژاد گاوهای ایرانی از گاو‌های اروپایی بهتر است در حالی که برای دامداران فعالیت اقتصادی توجیه ندارد و به صرفه نیست.
 
اخلاقی بیان داشت: دامداران دارای مشکلات عدیده‌ای هستند و شرایط بسیار بدی را می‌گذرانند، به طوری که هیچ انگیزه‌ای برای ادامه فعالیت ندارند و بسیاری از آنها اقدام به تعطیلی واحدشان کرده‌اند.
 
وی افزود: دولت همیشه به فکر مصرف‌کننده است و کمتر به تولید کننده توجه می‌کند، در صورتی که اگر تولید‌کنندگان از صحنه تولید خارج شوند اثرات بدی در اقتصاد جامعه به بار می‌آید.
 
عضو هیئت مدیره تعاونی گاوداران صنعتی استان خراسان رضوی در پاسخ به این سؤال که تولید‌کنندگان چگونه می‌توانند با کاهش مصرف انرژی به کاهش قیمت تمام شده کمک کنند، گفت: در دامداری‌ها و گاوداری‌ها قیمت علوفه حدود 80 درصد و بیشترین تأثیر را بر روی قیمت تمام شده محصول می‌گذارد.
 
* هزینه برق دامداری‌ها تأثیر چندانی بر روی قیمت تمام شده محصول ندارد
 
وی افزود: سایر هزینه‌ها 20 درصد بر روی قیمت شیر تأٍثیرگذار است و حامل‌های انرژی هم بخشی از همین 20 درصد است، بنابراین حتی کاهش مصرف انرژی در واحد دامداری تأثیر چندانی بر روی قیمت تمام شده محصول ندارد.
 
اخلاقی تصریح کرد: وقتی قیمت حامل‌های انرژی افزایش می‌یابد، بر روی هزینه حمل و نقل اثر می‌گذارد و قیمت محصولات کشاورزی و علوفه نیز افزایش می‌یابد و به دنبال آن علوفه که اساسی‌‌ترین و تأثیرگذارترین نهاده در گاوداری‌هاست افزایش قیمت می‌یابد و به دنبال آن محصول تولیدی دامداری‌ها نیز گران می‌شود. 
 
وی افزود: دستمزد کارگر از جمله عوامل اثرگذار روی قیمت تمام شده شیر است و بدین ترتیب واحدهای دامداری‌ روی قیمت  تمام شده محصول تأثیرگذار نیستند بلکه وقتی مایحتاج مورد نیاز گاوداری‌ها گران می‌شود، قیمت محصول هم افزایش می‌یابد. 
 
اخلاقی بیان داشت: هزینه داروی دام به شدت گران شده و در برخی اقلام به 10 برابر افزایش قیمت داده است.
 
فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هاپرداخت , یارانه شیر , نهاده‌های دامی ,

اخبار مرتبط با این خبر


حیدری : ما که هنوز منتظریم ببینیم دولت جدید چطور برنامه ریزی میخواد کنه؟
نظر شما
نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: