مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 3375     

رایزنی برای تعیین سهمیه صادرات مرغ و لبنیات در روسیه

فارس
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران از رایزنی برای تعیین سهمیه صادرات مرغ و لبنیات در روسیه خبر داد.
تاریخ انتشار :۱۳۹۳ چهارشنبه ۲ مهر ساعت 19:46

 سفر حدود چهار روزه رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران به همراه تعدادی از مدیران بخش دولتی و بخش خصوصی به روسیه، به جهت حضور در نمایشگاه جهانی غذا و شناسایی و بسترسازی برای صادرات محصولات اتان مازندران به این کشور انجام شد.

 
این سفر با محوریت صادرات محصولات لبنیاتی و گوشت طیور صورت پذیرفت که رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران بعد از ظهر امروز در نشست خبری گزارش این سفر را تشریح کرد.
 
محمدمحمدپور عمران، با اشاره به اینکه این سفر با مجوز سازمان توسعه تجارت و به‌عنوان نماینده رسمی جمهوری اسلامی ایران انجام شد، گفت: تمامی بازدیدها و دیدارها که به‌صورت فشرده در سه و نیم روز با هماهنگی سفیر و رایزن اقتصادی جمهوری اسلامی ایران انجام شد.
 
دبیر کارگروه توسعه صادرات مازندران درباره دیدارها و بازدیدها انجام شده، بیان داشت: در دیدار با مدیرعامل منطقه‌ای یک شرکت که در حوزه میوه و سبزیجات فعالیت می‌کند، درباره تبادل دانش و فناوری، بازاریابی محصولات مازندران در روسیه و صادرات با برند آنها بحث‌های خوبی صورت گرفت که قرار است در نشست‌های بعدی نتیجه بررسی و اجرای توافقات پیگیری شود.
 
محمدپور عمران به مذاکرات با شرکت‌های روسی در ضیافت شام سفر جمهوری اسلامی ایران در روسیه اشاره کرد و اظهار داشت: توافق شد که رایزن اقتصادی جمهوری اسلامی ایران در روسیه کمپانی‌های معتبر با اولویت امنیت بازگشت سرمایه از روسیه به ایران را معرفی کند.
 
به گفته وی، یکی از مشکلات صادرات به روسیه نداشتن مجوز برای حضور برخی محصولات ایران از جمله لبنیات و مرغ است که در پیگیری به‌عمل آمده بنا شد که این مشکل در حاشیه نشست روسای جمهور ایران و روسیه پیگیری و توافقات لازم صورت پذیرد.
 
* نامه استاندار به وزیر جهاد
 
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران به حضور شرکت کاله در نمایشگاه جهانی غذا در مسکو و مشکل این شرکت در ممنوعیت صادرات لبنیات به روسیه اشاره کرد و گفت: وزارت کشاورزی روسیه به‌صورت سالانه سهمیه کشورهای مختلف برای صادرات محصولات به روسیه را اعلام می‌کند که ایران درباره لبنیات از گذشته هیچ سهمیه نداشته است.
 
وی ادامه داد: شرکت کاله پیگیری‌ و رایزنی‌های ویژه‌ای برای صادرات به روسیه انجام داده و تنها مشکل آن نداشتن سهمیه برای ایران است که با پیشنهاد سازمان صنعت، استاندار مازندران به‌عنوان رئیس کارگروه توسعه صادرات غیرنفتی استان نامه‌ای به وزیر جهاد کشاورزی ارسال کردند تا در نشست آینده با وزیر کشاورزی روسیه توافق لازم برای صدور مجوز سهمیه انجام گیرد.
 
* مذاکره با یک شرکت چند ملیتی
 
محمدپور عمران به مذاکره با یک شرکت چند ملیتی که تخصص آنان ترانسفر و بازاریابی است اشاره کرد و بیان داشت: مذاکراتی با این شرکت صورت گرفت تا برخی مشکلات حمل و نقلی در صادرات به روسیه را تسهیل کنند.
 
وی افزود: مذاکره با شرکت فروشگاهی زنجیره‌ای، بازدید از میدان تره‌بار مسکو، بازدید از شرکت زنجیره‌ای "آشانی" که محصولات باغی و غذایی حدود 30 کشور را وارد می‌کند از دیگر برنامه‌های انجام شده بود که در مذاکرات انجام شده هر کدام به نوعی برای همکاری با ایران اعلام آمادگی کردند.
 
رئیس سازمان صنعت،معدن و تجارت مازندران از کیوی به‌عنوان تنها محصول ایران در فروشگاه "آشانی" نام برد و از کیفیت نازل و بسته‌بندی بسیار نامناسب آن ابراز تاسف کرد.
 
این مسئول درباره دیدار با دو تاجر باسابقه ایرانی در مسکو نیز گفت: یکی از این تاجران آمادگی خود را برای خرید محصولات باغی به شرط کیفیت بالا و عمل به تعهدات طرف ایران اعلام کرد و حتی این توانایی را دارد که کامیون‌های مناسب حمل بار را نیز به مازندران اعزام کند.
 
به گفته وی، تاجر دیگر ایرانی، اعلام آمادگی کرد که مکان‌های عرضه محصولات خود در مسکو و سن پترزبورگ را در اختیار محصولات مازندران قرار دهد.
 
* دیدار با شرکت روس آگرو
 
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران دیدار و گفت‌وگو با مدیران شرکت عظیم روس آگرو را نقطه عطف این سفر دانست و خاطرنشان کرد: این شرکت بالغ بر 500 هزار هکتار اراضی زراعی در اختیار دارد و به‌عنوان یکی از بزرگ‌ترین تولیدکنندگان غلات و روغن در دنیا محسوب می‌شود.
 
وی ادامه داد: این شرکت از ما خواست تا نسبت به افزایش صادرات غلات تولید خود به ایران حمایت کنیم که دو شرط را برای این موضوع تعیین کردیم.
 
محمدپور عمران تصریح کرد: کمک به صادرات محصولات مازندران و سرمایه‌گذاری در استان دو شرطی بود که طرف روسی قبول کرد و روزهای اخیر در نامه‌ای به سازمان صنعت استان، به‌صورت کتبی موافقت خود را اعلام کرد.
 
وی درباره محورهای همکاری دو طرف که در نامه شرکت روس آگرو آمده است، اظهار داشت: افزایش صادرات محصولات به ایران، صادرات محصولات غذایی، کشاورزی و انرژی از ایران به روسیه و سرمایه‌گذاری در ایران سه محور همکاری دو طرف خواهد بود که در سفر زودهنگام مسئولان این شرکت به مازندران پیگیری می‌شود.
 
* دیدار با رئیس شورای حلال
 
محمدپور عمران به دیدار با رئیس شورای حلال روسیه اشاره کرد و گفت: تمام محصولات حلال بدون تایید این شورا اجازه عرضه در روسیه را ندارد و در این دیدار طرف روس آمادگی کامل خود را برای تایید محصولات ایرانی اعلام کرد.
 
وی با بیان اینکه در بازدید از نمایشگاه نیز مذاکرات متعددی با غرفه‌داران از کشور های مختلف صورت گرفت، یادآور شد: قیمت‌های فوب محصولات باغی نظیر پرتقال و انار مصر و ترکیه به‌عنوان دو رقیب اصلی ایران با وجود کیفیت خوبی پایین‌تر از محصولات استان هستند.
 
این مسئول تاکید کرد: با افزایش بهره‌وری کشاورزی باید نسبت افزایش کیفیت و کاهش قیمت در بخش کشاورزی تلاش شود.
 
*بندر نوشهر تجهیز می‌شود
 
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران به نامه دیگر استاندار مازندران به وزیر راه قبل از سفر این هیئت به روسیه درباره تجهیز یکی از بنادر شمالی استان اشاره کرد و گفت: با پیگیری‌های صورت گرفته توسط کارگروه توسعه صادرات غیر نفتی استان و استاندار مازندران، دستور تجهیز بندر نوشهر برای صادرات دریایی به روسیه از سوی سازمان بنادر کشور به اداره کل بنادر استان ابلاغ شده است.
 
وی تصریح کرد: از سوی دیگر با رایزنی‌های صورت گرفته، طرف روس نیز یکی از بنادر خود را برای حمل و نقل دریایی با ایران در حال آماده کردن است.
 
 
فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هارایزنی , سهمیه , صادرات , مرغ و لبنیات , روسیه ,

اخبار مرتبط با این خبر
ردیفتیترتاریخ
1 رایزنی برای تعیین سهمیه صادرات مرغ و لبنیات در روسیه ۱۳۹۳ چهارشنبه ۲ مهر


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: