مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 1105     

روند افزایش قیمت تخم‌مرغ در زنجان متوقف نشده است

ایسنا
رییس اتحادیه مرغ، تخم‌مرغ و ماهی‌فروشان زنجان دلیل افزایش قیمت تخم مرغ را حذف ارز مرجع در رابطه با نهاده‌های دامی عنوان کرد و گفت: روند افزایش قیمت تخم مرغ هنوز متوقف نشده است.
تاریخ انتشار :۱۳۹۲ دوشنبه ۱۱ شهريور ساعت 15:34

سیدناصر موسوی با بیان این مطلب، اظهارکرد: در ماه‌های گذشته عنوان شد که ارز مرجع نهاده‌های دامی حذف شده است که این موضوع باعث شد روند افزایش قیمت‌ها در حوزه گوشت مرغ و تخم مرغ آغاز شود، هرچند امیدوار بودیم این مشکل برطرف شود.

 

 

 

وی در مورد افزایش قیمت تخم‌مرغ، گفت: تولید‌کنندگان تخم‌مرغ معتقدند هزینه تولید آنها افزایش پیدا کرده و به همین دلیل قیمت‌ها را افزایش داده‌اند.

 

 

 

وی تصریح کرد: افزایش قیمت تخم‌مرغ در هفته‌های گذشته رخ داده و شاهد گران شدن این محصول بودیم که امیدواریم شرایط به گونه‌ای شود که با ارائه ارز مرجع شاهد آغاز روند کاهشی قیمت‌ها در این حوزه باشیم و این در شرایطی است که در فصل پاییز مصرف این محصول افزایش می‌یابد.

 

 

 

این فعال صنفی در ادامه با بیان اینکه هرکیلوگرم تخم مرغ در بازار زنجان 4600 تومان به فروش می‌رسد، افزود: البته این قیمت برای تخم‌مرغ معمولی بوده و محصول تاریخ دار قیمت بالاتری دارد و شهروندان می‌توانند هر کیلو از این نوع تخم مرغ را بیش از 5 هزار تومان خریداری کنند.

فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هاقیمت , تخم‌مرغ , زنجان , ارز مرجع ,

اخبار مرتبط با این خبر
ردیفتیترتاریخ
1 روند افزایش قیمت تخم‌مرغ در زنجان متوقف نشده است ۱۳۹۲ دوشنبه ۱۱ شهريور


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: