5:15 عصر | ۱۳۹۸ سه شنبه ۳۱ ارديبهشت
مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 4755     

رکورد 42 کیلوگرمی تولید روزانه شیر در گاوداری ظفر

رکورد تولید روزانه شیر هر رأس از گاوهای گاوداری ظفر به بالای 42 کیلوگرم و تعداد دام دوشا به 1100 راس رسید.
تاریخ انتشار :۱۳۹۴ چهارشنبه ۲۸ مرداد ساعت 11:21

 به گزارش دامنا به نقل از روابط عمومی هلدینگ کشاورزی و دامپروری پارس،گاوداری ظفر یکی از واحد های شرکت بینالود در شهرستان تربت حیدریه می باشد که از ابتدای مرداد ماه رکورد تولید روزانه شیر هر رأس بالای 42 کیلوگرم و تعداد دام دوشا در آن به 1100 رأس رسیده که در تاریخ فعالیت این واحد بی سابقه می باشد .

تولید روزانه شیر در این واحد از شرکت بینالود در حال حاضر حدود 46 تن می باشد که نسبت به سال قبل با افزایش 8 تن در روز 21  % رشد داشته است .  

رکورد تولید روزانه در 4 ماهه اول امسال 39/4 کیلوگرم بوده که نسبت به سال قبل با 35/7 کیلوگرم به میزان 10/3  % رشد نشان می دهد .

قابل ذکر است این واحد با رکورد 40/66 کیلوگرم در تیر ماه به بالاترین رکورد در سطح هلدینگ دامپروری دست یافته است .

دست یابی به این رکوردها بخصوص در فصل گرمای تابستان ناشی از فعالیت و تلاش شبانه روزی مجموعه شرکت بینالود نیشابور و پرسنل زحمتکش گاوداری ظفر می باشد .

از مهمترین عوامل دست یابی به این موفقیت کارهای اصلاح نژادی چندین ساله ، بالا بردن راندمان تولید مثلی ، خرید مواد باکیفیت و تأمین نسبی رفاه دام و همچنین تلاش و کوشش پرسنل در سایه همدلی و همراهی مدیریت شرکت و کنترل نظارت مستمر را می توان نام برد .

اخبار مرتبط با این خبر
ردیفتیترتاریخ
1 رکورد 42 کیلوگرمی تولید روزانه شیر در گاوداری ظفر ۱۳۹۴ چهارشنبه ۲۸ مرداد


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: