2:29 عصر | ۱۳۹۹ يکشنبه ۱۷ فروردين
مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 6318     
رئیس اتحادیه مرکزی مرغداران مرغ تخمگذار:

صدور بی رویه مجوز، صنعت مرغداری را با مشکل مواجه کرده است

رئیس اتحادیه مرکزی مرغداران مرغ تخمگذار گفت: صدور بی رویه مجوز مرغداری مرغ تخمگذار در دولت های گذشته این صنعت را با مشکل مواجه کرده است.
تاریخ انتشار :۱۳۹۵ شنبه ۱۷ مهر ساعت 18:54

رضا کاظمی مستقیم روز شنبه در جمع خبرنگاران به مناسبت روز جهانی تخم مرغ افزود: دولت های گذشته (نهم و دهم) با برنامه های غلط و صدور بی رویه پروانه موجب تولید بی رویه در برخی واحدهای تولیدی شده اند.
وی با بیان اینکه 150 هزار تن از تخم مرغ تولیدی کشور مازاد است افزود: یک هزار و 750 واحد مرغداری در کشور فعال است.
وی تصریح کرد: تعداد واحدهای مرغ تخمگذار در استان همدان 65 واحد بوده که با بسته شدن تعدادی از آنها این رقم به 41 واحد کاهش یافته است.
وی بیان کرد: هفت استان در کشور بیشترین تولید تخم مرغ را دارند اما در استان های قم و مشهد تولیدات بی رویه و کنترل نشده است که روند تولید بی رویه در این استانها موجب تعطیلی تعدادی از واحدهای تولیدی در سایر استانهای کشور شده است.
رئیس اتحادیه مرکزی مرغداران مرغ تخمگذار کشور تصریح کرد: نابسامانی این صنعت قبل از دولت یازدهم به دلیل واگذارنکردن کارهای اجرایی به تشکل ها بوده است.
کاظمی مستقیم خاطر نشان کرد: در تمام صنوف به جز صنعت مرغداری صدور پروانه به عهده تشکل های صنوف است و اما در صنعت طیور مجلس شورای اسلامی صدور پروانه را به عهده نظام مهندسی نهاده است و همین امر موجب شده صدور پروانه بی رویه در کشور موجب بروز مشکلاتی شود.
وی ظرفیت تولید تخم مرغ در کشور را بیش از یک میلیون و 200 هزار تن ذکر کرد و افزود: این در حالی است که میزان تولید تخم مرغ در حال حاضر 950 هزار تن است.
وی با بیان اینکه تا چندی پیش صادرات تخم مرغ در کشور رواج بیشتری داشت افزود: اما در حال حاضر بسیاری از بازارهای هدف خودکفا شده و صادرات این محصول نیز کاهش یافته است.
وی کشور عراق و افغانستان را تنها بازارهای هدف صادرات تخم مرغ ذکر کرد و افزود: در کشور عراق نیز تعداد قابل توجهی واحد تولید مرغ تخم گذار تولید شده و به زودی این کشور نیز خودکفا می شود.
کاظمی ادامه داد: بر اساس قانون اگر واحدهای صادر کننده مجوز مازاد بر ظرفیت پروانه صادر کند دولت موظف است مازاد تولید کشور را بر اساس قانون خریداری کند.
وی با بیان اینکه در دولت یازدهم همه کارهای اجرایی به تشکل ها واگذار شد افزود: اگر صدور پروانه از طریق مجلس به تشکل ها واگذار شود و میزان تولید بر اساس نیاز با حواله از طریق تشکل ها اعلام شود بخشی از مشکلات کشور برطرف می شود.
رئیس اتحادیه مرکزی مرغداران مرغ تخم گذارکشور خاطرنشان کرد: براساس برنامه ریزی ها در تولید مرغ تخمگذار چهار ماه وقفه ایجاد می شود و این حرکت موجب شد تا 10 درصد مازاد تولید کاهش یابد.
کاظمی با اشاره به فروش تخم مرغ از مرغداری ها به صورت وزنی و عرضه آن بین مصرف کننده به صورت دانه ای افزود: این اقدام موجب نادیده گرفتن حقوق مصرف کننده می شود.
کاظمی افزود: مشکل تولید کننده در عرضه تخم مرغ است چرا که قیمت تمام شده تخم مرغ حدود کیلویی 38 هزار ریال است که باید با مبلغ 42 هزار ریال برای عرضه به دست مصرف کننده برسد اما تولید کننده هم اکنون با پنج هزار ریال ضرر تخم مرغ را به بازار می دهد اما عرضه کنندگان براساس نرخ تمام شده تخم مرغ را به فروش می رسانند.
وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به اینکه شرکت پشتیبانی امور دام یک معضل بزرگ است افزود: این شرکت سه هزار میلیارد ریال در کشور ضرر آورده است که اگر پشتیبانی به تشکل ها واگذار شود مشکلات نیز برطرف می شود.
به گزارش ایرنا، کاظمی بهره بانکی را از بزرگترین مشکلات تولید کنندگان ذکر کرد و افزود: با سود 10 درصدی هر واحد تولید کننده چگونه می توان تسهیلاتی با سودهای 30 درصدی را پرداخت کرد.
رضا کاظمی مستقیم یکی از تولیدکنندگان مرغ تخمگذار در استان همدان است که بیش از 40 سال در این رشته فعالیت دارد.

فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هاصدور , مجوز , مرغداری ,

اخبار مرتبط با این خبر


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: