مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 4510     
رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران خبر داد:

شیوع ویروسی جدید از آنفلوانزای مرغی در مازندران

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران از شیوع نوعی جدیدی از ویروس آنفلوانزای مرغی در استان خبر داد.
تاریخ انتشار :۱۳۹۴ يکشنبه ۳۱ خرداد ساعت 11:33

 قاسم جان‌بابایی در گفت‌وگو با خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، منطقه مازندران، درباره شیوع بیماری آنفلوانزای مرغی اظهار کرد: بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان با علائمی شبیه سرماخوردگی و تب بروز کرده و با مشکلات تنفسی و نارسایی ریوی همراه خواهد شد.

 
وی ادامه داد: هیچ نمونه انسانی‌ای از بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در استان مشاهد نشده ولی با توجه به مشاهده و معدوم شدن تعدادی از طیور در برخی مناطق استان انتظار می‌رود ویروس در منطقه وجود داشته باشد و جای نگرانی وجود دارد.
 
جان‌بابایی درباره راه‌های انتقال بیماری گفت: این بیماری همانند سرماخوردگی از راه استنشاق، عطسه و سرفه قابل انتقال است و به پزشکان تذکر داده شده در صورت مشاهده تب و علائمی شبیه سرماخوردگی در مراجعه‌کنندگان، احتمال بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان و تب کریمه کنگو در نظر گرفته شود.
 
رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران با تاکید به اینکه ویروس‌ها معمولاً بعد از چند سال دچار جهش می‌شوند، گفت: این ویروس تقریباً ویروس جدیدی است و زمان جهش یافتن آن فرا نرسیده است.
فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هاشیوع , ویروسی جدید , آنفلوانزای مرغی , مازندران ,

اخبار مرتبط با این خبر
ردیفتیترتاریخ
1 شیوع ویروسی جدید از آنفلوانزای مرغی در مازندران ۱۳۹۴ يکشنبه ۳۱ خرداد


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: