5:02 عصر | ۱۳۹۹ پنج شنبه ۱۴ فروردين
مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 5198     
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران خبر داد

خرید حمایتی روزانه 200 تن شیر مازاد از دامداران تهرانی

فارس
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران گفت: در راستای حمایت از تولیدکنندگان شیر و ابلاغیه وزیر جهاد کشاورزی، پیش‌بینی می‌شود که روزانه 200 تن شیر از دامداران خریداری شود و در اختیار کارخانه‌ها قرار بگیرد.
تاریخ انتشار :۱۳۹۵ چهارشنبه ۵ خرداد ساعت 14:01

علی‌اشرف منصوری پیش از ظهر امروز در حاشیه بازدید از مراکز پرورش شیر در غرب این استان در خصوص خرید حمایتی شیر خام در استان تهران اظهار کرد: در راستای حمایت از تولیدکنندگان شیر، سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران به استناد ابلاغیه وزیر جهاد کشاورزی دستورالعمل خرید حمایتی شیر را به استان‌ها برای سال جاری ابلاغ کرده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران با بیان اینکه خرید حمایتی شیر از اول خرداد ماه آغاز شده است، بیان کرد: ساماندهی این طرح در قالب تشکیل کمیته خرید، متشکل از سازمان جهاد کشاورزی استان تهران، تعاون روستایی، اتحادیه دامداران و کارخانه‌های تحویل گیرنده شیر انجام می‌شود.

وی با تأکید بر اینکه خرید حمایتی شیر خام خرید تضمینی محسوب نمی‌شود، تصریح کرد: این خرید در حاشیه بازار و به صورت توافقی انجام می‌شود و به معنای خرید تضمینی شیر تولید شده تولیدکنندگان شیر استان تهران نیست.

منصوری همچنین به شاخص‌های خرید شیر اشاره کرد و گفت: شاخص‌های خرید شیر بر اساس درصد چربی حداقل 2.3 درصد و پروتئین 3 درصد است؛ ضمن اینکه بار میکروبی شیر خریداری شده باید از 100 هزار پایین‌تر باشد، البته این رقم معادل استانداردهای خرید شیر در سنوات گذشته است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران با اشاره حمایت از تولیدکنندگان شیر در این استان اظهار کرد: با توجه به آغاز خرید حمایتی شیر خام طی دو روز گذشته، اکنون شرکت لبنی پگاه آمادگی دارد که شیر را از دامداران تحویل بگیرد.

وی بیان کرد: در صورت نیاز با کارخانه‌های دیگر نیز از طریق سازمان مرکزی تعاون روستایی برای خرید شیر قرارداد خواهیم بست  تا مشکلات تولیدکنندگان شیر در استان تهران را رفع کنیم.

منصوری در پایان متذکر شد: پیش‌بینی می‌کنیم که روزانه 200 تن شیر از سطح استان تهران جمع‌آوری شود و در اختیار کارخانه‌ها قرار بگیرد که البته شیر به صورت شیر خشک به کارخانه‌ها تحویل می‌شود.

فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هاخرید حمایتی , شیر مازاد , دامداران , تهران ,

اخبار مرتبط با این خبر
ردیفتیترتاریخ
1 خرید حمایتی روزانه 200 تن شیر مازاد از دامداران تهرانی ۱۳۹۵ چهارشنبه ۵ خرداد


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: