مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 5165     
رئیس سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان مطرح کرد

واردات دام از کشور پاکستان با هدف توسعه دامپروری هرمزگان

رئیس سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان از پیگیری صدور مجوز ورود دام از کشور پاکستان به هرمزگان با هدف توسعه صنعت دامپروری در استان خبر داد.
تاریخ انتشار :۱۳۹۵ دوشنبه ۲۰ ارديبهشت ساعت 09:26

به گزارش خبرگزاری تسنیم از جاسک، ناصر حیدری پوری عصر امروز در نشست هم‌اندیشی بررسی وضعیت کشاورزی این شهرستان اظهارداشت: با پیگیری‌های به عمل آمده از سوی سازمان جهاد کشاورزی و حمایت‌های مسئولان مجوز واردات دام از کشور پاکستان به استان صادر می‌شود.

وی در ادامه با اشاره به ضرورت توسعه صنعت دامپروری هرمزگان بیان داشت: این مجوز با هدف تامین گوشت مورد نیاز استان و کشور و فراهم کردن زمینه صادرات بیشتر دام به کشورهای همسایه و  اصلاح نژاد دام  پس از کسب موافقت و نظارت سازمان دامپزشکی صادر می‌شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان شهرستان جاسک را به عنوان پایگاه ورود دام از بندر کراچی پاکستان معرفی کرد و افزود: این شهرستان نقش مهمی در توسعه دامپروری، صادرات دام و اشتغالزایی در منطقه ایفاء می‌کند.

فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هاواردات دام , پاکستان , توسعه , دامپروری , هرمزگان ,

اخبار مرتبط با این خبر
ردیفتیترتاریخ
1 واردات دام از کشور پاکستان با هدف توسعه دامپروری هرمزگان ۱۳۹۵ دوشنبه ۲۰ ارديبهشت


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: