6:55 عصر | ۱۳۹۹ پنج شنبه ۱۴ فروردين
مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 5166     
رئیس سازمان دامپزشکی خبر داد

آماده‌باش استانها برای مقابله با بیماری تب برفکی

در شرایطی که شیوع بیماری تب برفکی در بسیاری از استان‌ها نگرانی‌هایی برای دامداران به وجود آورده است، رئیس سازمان دامپزشکی اعلام کرد: واکسن تب برفکی همچنان در حال تامین بوده و همه استان‌های کشور در حالت آماده باش قرار دارند و از دامداران می‌خواهیم قبل از واکسیناسیون دام خود را جابجا نکنند.
تاریخ انتشار :۱۳۹۵ جمعه ۲۴ ارديبهشت ساعت 16:56

مهدی خلج در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا اظهار کرد: از اردیبهشت ماه تاکنون بیماری تب برفکی فروکش کرده و روند شیوع آن در استان ها بهبود پیدا کرده است همچنین پیش از این واکسن این بیماری از منابع داخلی و خارجی تامین شده و همچنان در حال تامین هستیم، اما از دامداران می‌خواهیم برای پیشگیری از شیوع این بیماری، پیش از واکسیناسیون و بدون مجوز دامپزشکی دام های خود را به هیچ وجه جا بجا نکنند.

وی افزود: وضعیت بیماری تب برفکی در استان‌های تهران، قم، البرز، قزوین، کرمان، سیستان بلوچستان، خراسان جنوبی و... مساعد گزارش شده، اما در برخی از استان‌های کشور این بیماری از حالت عادی خارج شده و به همین دلیل نیز آماده باش در همه استان ها وجود دارد و واکسیناسیون دام ها نیز در حال انجام است.

رئیس سازمان دامپزشکی با بیان اینکه با تامین بخش دیگری از نیاز دامی از طریق واردات طی هفته آینده واکسیناسیون نیز ادامه پیدا خواهد کرد، گفت: از دامداران درخواست می کنیم به محض مشاهده علائم هر گونه بیماری با دامپزشکی تماس گرفته و متخصصان این سازمان را در جریان بگذارند تا دامپزشکان بتوانند به موقع با این بیماری مقابله کنند چرا که هر قدر میزان و تعداد شناسایی و کشف این بیماری در کشور افزایش یابد بیماری محدود تر شده و کمتر اجازه انتشار پیدا می کند.

فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هاتب برفکی ,

اخبار مرتبط با این خبر
1234
ردیفتیترتاریخ
1 واکسن تب برفکی روغنی وارد بازار می شود ۱۳۹۵ جمعه ۱۷ دي
2 کاهش شیوع تب‌برفکی در کشور/ واکسیناسیون ۵۸میلیون راس دام سبک ۱۳۹۵ دوشنبه ۱۴ تير
3 ادامه صادرات لبنیات به عراق ۱۳۹۵ سه شنبه ۱۸ خرداد
4 31 هزار راس دام قربانی تب‌ برفکی شدند ۱۳۹۵ جمعه ۳۱ ارديبهشت
5 کاهش 60 درصدی بیماری تب برفکی طی یک ماه گذشته ۱۳۹۵ جمعه ۳۱ ارديبهشت
6 کنترل بیماری تب برفکی در کشور/ واردات ۸.۵ میلیون دوز واکسن ۱۳۹۵ دوشنبه ۲۷ ارديبهشت
7 حمل دام زنده در زنجان ممنوع شد ۱۳۹۵ يکشنبه ۲۶ ارديبهشت
8 آماده‌باش استانها برای مقابله با بیماری تب برفکی ۱۳۹۵ جمعه ۲۴ ارديبهشت
9 3 عامل شیوع بیماری تب‌برفکی/ اطلاعی از خرید دام‌های مبتلا به تب‌برفکی ندارم ۱۳۹۵ دوشنبه ۲۰ ارديبهشت
10 قطب دامداری کشور در معرض تهدید/ طاعون بزرگ حیوانی در آذربایجان ۱۳۹۵ جمعه ۱۷ ارديبهشت
11 هشدار نسبت به گسترش شیوع تب‌برفکی ۱۳۹۵ دوشنبه ۶ ارديبهشت
12 تب برفکی به دلیل کاهش تولید و واردات واکسن شیوع یافته است ۱۳۹۵ دوشنبه ۶ ارديبهشت
13 تلفات 13 هزار راسی تب برفکی و آغاز مجدد واکسیناسیون در سراسر کشور ۱۳۹۵ دوشنبه ۶ ارديبهشت
14 کمبود واکسن در بخش دام دردسر ساز شد ۱۳۹۵ يکشنبه ۵ ارديبهشت
15 اجرای فاز دوم واکسیناسیون علیه بیماری تب‌ برفکی ۱۳۹۵ شنبه ۴ ارديبهشت
16 واردات 4 میلیون دز واکسن تب برفکی/ توقف خرید تضمینی شیر ۱۳۹۵ شنبه ۲۱ فروردين
17 بیش از 13 میلیون راس دام در دو ماه گذشته علیه تب برفکی واکسینه شدند ۱۳۹۴ سه شنبه ۴ اسفند
18 تب برفکی میادین دام دواب میاندوآب را به تعطیلی کشاند ۱۳۹۴ يکشنبه ۲۵ بهمن
19 همکاری جدید ایران و فائو برای کنترل بیماری تب­ برفکی ۱۳۹۴ سه شنبه ۲۰ بهمن
20 تخصیص 120 میلیارد ریال برای خرید واکسن تب برفکی و پرداخت غرامت دامداران ۱۳۹۴ دوشنبه ۱۹ بهمن
1234


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: