6:37 عصر | ۱۳۹۹ پنج شنبه ۱۴ فروردين
مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 5177     
رئیس هیأت مدیره انجمن صنفی گاوداران

پرداخت مشوق صادرات لبنی مشروط به خرید شیرخام به قیمت مصوب است/ برخی دامداران شیر خام را در جوی آب ریختند

رئیس هیات مدیره انجمن صنفی گاوداران گفت: پرداخت مشوق صادراتی مشروط به جمع‌آوری شیرخام مازاد از بازار و خرید آن به قیمت مصوب 1440 تومان است.
تاریخ انتشار :۱۳۹۵ چهارشنبه ۲۹ ارديبهشت ساعت 13:20

سید احمد مقدسی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس در مورد اختصاص مشوق صادراتی به صنایع لبنی گفت: هنوز مصوبه آن ابلاغ نشده و جزئیات آن به صورت دقیق مشخص نشده است.

رئیس هیأت مدیره انجمن صنفی گاوداران در پاسخ به این سؤال که در صورت اختصاص این مشوق به صنایع لبنی چه اطمینانی برای بهبود وضعیت دامداران و چه تضمینی برای خرید شیرخام از دامداران وجود دارد، گفت: یکی از شروط اجرایی شدن مصوبه و پرداخت مشوق صادراتی به صنایع، خرید شیرخام از دامداران به قیمت مصوب 1440 تومان است.

وی افزود: صنایع برای دریافت مشوق صادراتی، باید صورت‌حساب خرید شیر‌خام از دامداران را به قیمت مصوب ارائه دهند.

مقدسی با بیان اینکه اگر 200 میلیارد تومان مشوق به صادرات اختصاص یابد، قطعا شیر مازاد از بازار جمع‌آوری می‌شود، گفت: در صورتی که صادرات فرآورده‌های لبنی افزایش نیابد و قیمت مصوب 1440 تومانی شیر هم به اجرای در نیاید، قطعا مشوقی هم به صنایع پرداخت نخواهد شد.

وی با بیان اینکه صنایع لبنی در حال حاضر میزان دریافت شیرخام را کاهش داده‌اند، گفت: دامداران با مشکلات عدیده‌ای مواجه‌اند و حتی در تعدادی از استان‌ها تولید‌کنندگان شیرخام را در جوی آب ریخته‌اند.

وی با بیان اینکه خرید تضمینی شیرخام از ابتدای خرداد ماه آغاز می‌شود، گفت: با این اقدام بخشی از شیر‌خام مازاد از بازار جمع‌آوری می‌شود.

رئیس هیأت مدیره انجمن صنفی گاوداران گفت: اگر مشوق صادراتی به صنایع پرداخت شود، دیگر نیازی به خرید تضمینی شیرخام نیست.

وی بیان داشت: با پرداخت مشوق‌های صادراتی، صادرکنندگان حتی در صورت کاهش قیمت در بازارهای بین المللی قدرت رقابت خود را حفظ می‌کنند و با صادرات پایدار، تولید داخل هم پایدار می‌شود.

وی افزود: یکی از برندهای معروف لبنی در تهران اعلام کرده که در از اول خردادماه 25 درصد میزان دریافت شیرخام را کاهش می‌دهد.

مقدسی در پاسخ به این سؤال که آیا واردات شیرخشک تأثیری بر کاهش جذب شیرخام از دامداران داشته است، گفت: واردات شیرخشک صنعتی ممنوع است و 8 هزار تن شیرخشکی که وارد شده پایه مصرف کودک داشته است.

وی افزود: این مقدار واردات در مقابل 9 میلیون تن شیرخام تولیدی تأثیری بر کاهش جذب شیرخام از دامداران ندارد.

مقدسی بیان داشت: سال 93 حدود 8 میلیون و 600 هزار تن شیرخام و سال 94 هم حدود 9 میلیون تن شیرخام در کشور تولید شد.

رئیس هیأت مدیره انجمن صنفی گاوداران در پاسخ به این سوال که چرا علیرغم نارضایتی دامداران در دو سال اخیر از قیمت‌ خرید شیر خام و سایر موارد، در تولید این محصول رشد داشته‌ایم، گفت: اقدامات اصلاح‌نژادی وزارت جهاد کشاورزی در مرکز اصلاح نژاد دام کشور سال به سال منجر به افزایش تولید می‌شود.

وی افزود: با اقدامات وزارت جهاد کشاورزی در راستای اصلاح نژاد دام حتی در صورتی که تعداد گله‌ها کاهش یابد، می‌توان میزان تولید را حفظ کرد و یا افزایش داد.

مقدسی گفت: عراق، افغانستان، پاکستان، کشورهای حوزه خلیج فارس و کشورهای مشترک المنافع آسیای میانه CIS و برخی کشورهای اروپایی بازارهای مقصد کالای لبنی ما هستند.

اخبار مرتبط با این خبر


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: