مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 4927     
رئیس کمیسیون کشاورزی مطرح کرد،

سود وام خودرو 16 درصد و سود وام بخش کشاورزی 21 درصد

رئیس کمیسیون کشاوری مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: بخش کشاورزی در برنامه‌های دولت برای خروج از رکود جایی ندارد و باید دولت برای بخش کشاورزی هم فکری کند.
تاریخ انتشار :۱۳۹۴ شنبه ۲۳ آبان ساعت 14:03

عباس رجایی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) در بخش اقتصاد مقاومتی که با تأکیدات رهبری همراه بوده بخش کشاورزی یکی از پایه‌های اصلی است و اگر یک کشور ثبات در امنیت غذایی و محصولات اولیه مردم را نداشته باشد نمی‌تواند استقلال خود را حفظ کند.

وی افزود، متأسفانه در برنامه‌های دولت برای خودرو وامی با سود 16 درصد دارد ولی در بخش کشاورزی که زیرساخت استراتژیک یک کشور است وام گرفتن به شدت سخت است و در صورت اعطای وام با بازپرداخت 21 درصد سود همراه است. در حالی که در قانون بودجه 25 درصد از سهم سرمایه‌گذاری بانک‌ها باید به بخش کشاورزی اعطا شود بانک مرکزی اعلام می کند این رقم در حدود 8 درصد است.

رجایی با انتقاد از شرایط نامطلوب کشاورزی در برنامه پنجم توسعه گفت: در برنامه توسعه پنجم بخش اندکی از پیش‌بینی‌ها محقق شده و شاید حدود 10 درصد در حوزه کشاورزی احکام آن اجرا شده و لازم است در برنامه ششم توسعه کشور این عقب‌ماندگی جبران شود.

فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هاسود , وام خودرو , وام , کشاورزی ,

اخبار مرتبط با این خبر
ردیفتیترتاریخ
1 سود وام خودرو 16 درصد و سود وام بخش کشاورزی 21 درصد ۱۳۹۴ شنبه ۲۳ آبان


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: