مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 5069     
رییس اتحادیه دامداران:

سازمان حمایت با عاملان افزایش قیمت گوشت برخورد کند

در حالیکه رییس اتحادیه فروشندگان گوشت گوسفندی کاهش قیمت جهانی پوست و صادرات بیش از حد دام زنده را علت اصلی افزایش قیمت گوشت اعلام کرده، رییس اتحادیه دامداران می‌گوید دلالان، عامل اصلی گرانی گوشت هستند که سازمان حمایت باید با آنها برخورد کند.
تاریخ انتشار :۱۳۹۴ شنبه ۱۷ بهمن ساعت 14:31

به گزارش خبرنگار ایسنا، طی روزهای اخیر قیمت گوشت قرمز روند افزایشی پیدا کرده است که علی‌اصغر ملکی - رییس اتحادیه فروشندگان گوشت گوسفندی - کاهش قیمت جهانی پوست گوسفندی و صادرات بالای مجاز و غیرمجاز دام زنده از کشور را علت اصلی افزایش قیمت گوشت عنوان کرده است. چراکه به گفته وی، زمانی که تولیدکننده در فروش پوست، سود خوبی داشته باشد، در فروش گوشت نیز کمی از قیمت می‌کاهد که اکنون چنین نیست.

این در حالی است که حسین نعمتی - رییس هیات مدیره اتحادیه مرکزی دامداران - در این باره به خبرنگار ایسنا، گفت: صادرات دام زنده با سخت‌گیری‌های بسیار از سوی سازمان دامپزشکی مواجه است و به هیچ وجه نمی‌تواند آنقدر صادر شود که افزایش قیمت گوشت را باعث شود.

وی افزود: چگونه است که در ماه گذشته کاهش 2000 تومانی دام زنده در دامداری هیچ تاثیری روی قیمت گوشت قرمز نگذاشت اما دلالان به دنبال بهانه برای افزایش قیمت این محصول هستند، چراکه آنها با قیمت گوشت هرگونه که بخواهند به نفع خود و به زیان مردم بازی می‌کنند.

رییس هیات مدیره اتحادیه مرکزی دامداران اظهار کرد: شکاف بسیار زیادی در قیمت گوشت قرمز از تولید تا بازار وجود دارد و دستگاه‌های نظارتی مانند سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولید‌کنندگان باید با متخلفان و سودجویان برخورد کنند.

فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هاسازمان حمایت , گوشت , دلالان , دامداران ,

اخبار مرتبط با این خبر


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: