مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 4899     
رییس اتحادیه فروشندگان گوشت گوسفندی:

خشکسالی تاثیری در تولید دام سبک نداشته است

رییس اتحادیه فروشندگان گوشت گوسفندی قیمت هر کیلو گوشت لاشه برای عرضه به مغازه‌دار را 26 هزار تومان و قیمت هر کیلو گوشت شقه بدون دمبه برای عرضه به مردم را 29 هزار تومان اعلام کرد.
تاریخ انتشار :۱۳۹۴ چهارشنبه ۶ آبان ساعت 17:46

رییس اتحادیه فروشندگان گوشت گوسفندی در گفتگو با خبرنگار ایلنا، گفت: در هفته های گذشته به توجه به نذورات هیات های عزاداری بازار مصرف از طرف خانوار دچار رکود شده است؛ اما قیمت ها تغییرخاصی نداشته است.

علی اصغر ملکی با اشاره به اینکه بازار گوشت اشباع است و هیچگونه کمبودی در بازار وجود ندارد تاکید کرد: در هفته های آینده با توجه به گذر از عید قربان، ذبح دام در ایام محرم وسرد شدن هوا و به دلیل نیاز مردم به پروتئین مصرف این محصول افزایش می یابد ؛ بازار هیچگونه مشکلی برای تامین نیاز بازار ندارد.

رییس اتحادیه فروشندگان گوشت گوسفندی در پاسخ به این سوال که آیابرنامه ای برای صادرات دام سبک وجود دارد بیان داشت: نیازهای مصرفی گوشت قرمز در کشور تامین است؛ اما امکان واردات برای تامین نیازهای صنعتی وجود دارد؛ بنابراین نمی توان چندان به صادرات فکر کرد.

ملکی در خصوص تاثیر خشکسالی بر تولید دام اظهار داشت: تولید دام در کشور سنتی است و هنوز فاصله زیادی تا صنعتی شدن دارد؛ اما خشکسالی تاثیر خاصی در تولید نداشته است به خصوص که بخش قابل توجهی از تولید دام در استان کردستان است که مراتع بسیار خوبی دارد و از طرفی این استان مشکل خاصی در تامین آب ندارد.

رییس اتحادیه فروشندگان گوشت گوسفندی در پایان قیمت هر کیلو  گوشت لاشه برای عرضه به مغازه‌دار را 26 هزار تومان و قیمت هر کیلو گوشت شقه بدون دمبه برای عرضه به مردم را 29 هزار تومان اعلام کرد.

فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هاگوشت گوسفندی , خشکسالی , دام ,

اخبار مرتبط با این خبر
ردیفتیترتاریخ
1 خشکسالی تاثیری در تولید دام سبک نداشته است ۱۳۹۴ چهارشنبه ۶ آبان


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: