مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 343     
رییس انجمن صنفی مرغ گوشتی كشور:

عدم حمایت دولت مرغ را به كیلویی 12 هزار تومان می‌رساند

در صورت عدم حمایت دولت از تولید كنندگان مرغ گوشتی و با وجود بالارفتن قیمت جهانی نهاده های دامی و قطع یارانه ها و تعلق نگرفتن ارز مرجع به نهاده های وارداتی، قیمت مرغ به كیلویی 12 هزار تومان خواهد رسید.
تاریخ انتشار :۱۳۹۲ چهارشنبه ۲۹ خرداد ساعت 11:55

 مرغ در ماه مبارك رمضان هر كیلو گرم 5150 تومان به مشتریان عرضه می شود و با توجه به اینكه مبلغ عرضه كمتر از قیمتی است كه برای تولید كننده تمام می شود، تفاوت قیمت از طریق یارانه دولتی به تولید كننده پرداخت خواهد شد.

محمد یوسفی، رییس انجمن صنفی مرغ گوشتی كشور با اشاره به افزایش 20 درصدی نرخ نهاده‌های دامی در گفت و گو با خبرنگار ایلنا گفت: پیش از این وزارت صنعت، معدن و تجارت اخباری در خصوص وارد كردن نهاده های ارزان با ارز مرجع منتشر كرده بود اما این ارزانی مقطعی خواهد بود زیرا نرخ نهاده‌های دامی به صورت جهانی رشد داشته است.

وی افزود: هم اكنون موضوعی كه باعث نارضایتی تولیدكنندگان می شود بالا رفتن نرخ جهانی نهاده ها نسبت به سال گذشته است كه در نهایت موجب افزایش هزینه های تولید می شود.

یوسفی در خصوص نرخ مرغ در ماه رمضان اظهار داشت: مرغ در ماه مبارك رمضان هر كیلو گرم 5150 تومان به مشتریان عرضه می شود این در حالی است كه این مبلغ پایین تر از قیمتی است كه برای تولید كننده تمام می شود و تفاوت قیمت از طریق یارانه دولتی به تولید كننده پرداخت می شود.

رییس اتحادیه مرغ گوشتی كشور ادامه داد: در صورت عدم حمایت دولت از تولید كنندگان مرغ گوشتی و با وجود بالارفتن قیمت جهانی نهاده های دامی و قطع یارانه ها و تعلق نگرفتن ارز مرجع به نهاده های وارداتی، قیمت مرغ به كیلویی 12 هزار تومان خواهد رسید.

وی تخصیص یارانه به مرغ را حركت درستی دانست و گفت: این حركت درستی است كه دولت قدرت خرید مردم به خصوص طبقه حقوق بگیر را در نظر بگیرد ولی هدفمند نبودن طرح و تفاوت قائل نشدن بین دهك های بالا و پایین در استفاده از یارانه باعث ضعف طرح اجرایی می شود.

یوسفی در پاسخ به این سوال كه طرح تعلق گرفتن یارانه مرغ در آینده تا چه زمانی ادامه دارد اظهار داشت: ما از این طرح كه به سود مردم است استقبال می كنیم اما تصمیم گیری نهایی بستگی به دولت دارد.

اخبار مرتبط با این خبر


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: