مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 6320     

رییس سازمان دامپزشکی: قانون مسئولیت پذیری واحدهای تولیدی دامی تدوین شود

رییس سازمان دامپزشکی کشور تدوین و تصویب قانونی برای «پذیرش مسئولیت واحدهای تولیدی در قبال محصولات دامی» را برای ارتقای تولید کیفی و سالم در کشور ضروری دانست.
تاریخ انتشار :۱۳۹۵ پنج شنبه ۱۵ مهر ساعت 13:04

«مهدی خلج» در آیین گرامیداشت روز ملی دامپزشکی که امروز (چهارشنبه) در محل همایش های صداوسیما برگزار شد، افزود: با این قانون جدید می توانیم تولیدکنندگان و سرمایه گذاران را مسئول تولیدات خود کنیم تا تولید بهتر و باکیفیت تری به بازار ارایه کنند.
وی تشکیل انجمن های صنفی و گروه های مختلف غیردولتی در زیرمجموعه دامپزشکی را یک ضرورت دانست و اضافه کرد: باید از تشکیل انجمن های صنفی در گروه های مختلف و بخش غیردولتی حمایت کرد و نقش خود را از جایگاه پلیس به یک حاکم مقتدر تغییر دهیم.
وی گفت: نباید نسخه پیچی برای مصرف القایی را در پیش بگیریم که این سیاست سبب می شود رقابت بر سر کیفیت خدمات بیشتر شود.

** به الگوی کلی ارتباط صنعت و دانشگاه رسیده ایم
رییس سازمان دامپزشکی کشور ادامه داد: با توجه به پیشرفت فناوری و نیاز به توسعه امور مربوط به دام به دنبال آن هستیم که بتوانیم ارتباط معنی داری بین صنعت و دانشگاه ایجاد کنیم که در همین زمینه نشست هایی برگزار کرده و به یک الگوی کلی رسیده ایم.
وی از تعدد دانشکده های دامپزشکی در کشور انتقاد کرد و گفت: بسیاری از کشورها همچون نروژ فقط یک دانشکده دامپزشکی دارند اما نیروهای متخصص و ماهری را تربیت می کنند که به بازار کار جذب شوند.
خلج یکی از اقدام های مهم در زمینه تحقق اقتصاد مقاومتی را توجه به قشر دامدار روستایی و عشایری بویژه در نقاط مرزی دانست و افزود: انتظار می رود نیازهای این بخش تامین شود.
به گزارش ایرنا، همایش روز ملی دامپزشکی امروز به مناسبت چهاردهم مهرماه با حضور جمعی از مسئولان و فعالان بخش دامپزشکی کشور با شعار «دامپزشکی، سلامت، توسعه پایدار» برگزار شد.

فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هادامپزشکی , قانون , مسئولیت پذیری , واحد دامی ,

اخبار مرتبط با این خبر


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: