مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 1194     

زنجان دومین استان كشور در پرورش ماهی كپور معمولی در استخرهای بتنی كشاورزی

ایرنا
مدیر امور شیلات و آبزیان استان زنجان گفت: زنجان دومین استان كشور در پرورش ماهی كپور معمولی در استخرهای بتنی كشاورزی بعد از استان مازندران است.
تاریخ انتشار :۱۳۹۲ سه شنبه ۱۹ شهريور ساعت 18:57

 محمود صیاد بورانی افزود: تاكنون استان مازنداران برای اولین بار در كشور اقدام به پرورش این گونه آبزی شده و زنجان به عنوان دومین استان برای منابع اندك آبی این مهم را در دستور كار خود قرار داده است.

 
وی تصریح كرد: منابع آبی اندك به منابعی اطلاق می شود كه در طول روز حدود دو ساعت آب داشته و میزان آب دهی منبع در طول شبانه روز حداقل یك دهم لیتر درثانیه باشد.
 
به گفته صیاد بورانی تعداد زیادی استخر بتنی دو منظوره ذخیره آب كشاورزی در استان زنجان وجود دارد كه این استخرها در طول روز بدون آب هستند كه برای پرورش ماهی كپور معمولی می توان از آنها استفاده كرد.
 
وی یادآورشد: به ازاء هر ۱۵۰ متر مربع استخر بتنی و ورودی آب تازه یك دهم لیتر در ثانیه و با استفاده از یك دستگاه پمپ هواده می توان در فصل كشاورزی همزمان با سایر محصولات كشاورزی، سه تن ماهی تولید كرد.
 
صیاد بورانی ابرازكرد: برای پرورش ماهی قزل آلا با این میزان تناژ، حداقل سه لیتر در ثانیه آب تازه ورودی برای این تولید مورد نیاز است.
 
وی اظهار كرد: كپور معمولی از گونه های همه چیز خوار بوده كه نسبت به ماهی قزل آلا در خصوص كاهش اكسیژن، كاهش دپی آب ورودی و افزایش برخی از فاكتور های فیزیكی و شیمیایی آب چندان حساس نیست.
 
مدیر امور شیلات و آبزیان استان زنجان گفت: این گونه آبزی از نظر بازار پسندی بویژه در كشور عراق و استان های شمالی و توجیه اقتصادی اهمیت ویژه ای دارد.
 
صیاد بورانی میزان تولید كپور معمولی در سال جاری را طبق برنامه ریزی انجام شده، برای اجرای طرح به صورت آزمایشی،۲۰ تن عنوان كرد.
 
وی تاكید كرد: ۲۰ هزار قطعه بچه ماهی این گونه آبزی خریداری، غذای مورد نیاز تامین و در اختیار كشاورزان علاقمند قرار خواهد گرفت.
 
صیاد بورانی افزود: سه استخر در شهرستان طارم و سه استخر دیگر نیز در شهرستان ماهنشان برای پرورش كپور معمولی در نظر گرفته شده است.
 
وی خاطرنشان كرد: شیلات استان زنجان در نظر دارد پرورش این گونه آبزی را بعد از انجام آزمایش نتایج آن را برای استفاده سایر علاقمندان پرورش این كونه در كشور در اختیار قرار دهد.
 
صیاد بورانی متذكر شد: كشاورزانی كه نگران كمبود آب بوده و از طرفی نیز علاقمند به آبزی پروری هستند می توانند با مراجعه به شیلات استان زنجان در این طرح فعالیت كنند.
فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هاپرورش ماهي , کپور معمولی , استخر , زنجان ,

اخبار مرتبط با این خبر


کاظم مهاوی : با سلام لتفا"برای استفاده عموم پرورش دهنداگان تجارب خود را در میان بگذارید . مثلا" چگونگی ساخت استخر بتونی و ابعاد آن و تعداد ماهی پرورشی در متر مکعب آب و غیره مرقوم فرمایید.
اسد : مشتاقکارپرورش کپوردراستخربتنی هستم 40ملیون هم دارم زمین ندارم راهنمایی فرمایید شاید من هم کارتازه ای درزمینه میگو برایتان انجام دهم کارشناس شیلات میگوخوزستان
نظر شما
نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: