مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 4985     

زیان‌های سریالی مرغداران تا کی ادامه دارد؟/ وقتی قیمت یک کیلو مرغ با یک بسته آدامس برابری می‌کند

مدیر عامل اتحادیه مرغداران گوشتی گفت: شرکت پشتیبانی امور دام برای متعادل شدن قیمت از هفته گذشته تا کنون حدود 2 میلیون و 500 تن گوشت مرغ از مرغداران خریداری کرده اما تا کنون تاثیر مثبتی در بازار نداشته است.
تاریخ انتشار :۱۳۹۴ شنبه ۱۴ آذر ساعت 13:10

به گزارش خبرنگاراقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان؛ مرغ به عنوان ارزان ترین پروتئین در دسترس به پر تقاضا ترین پروتئین مصرفی در ایام خاصی از سال(نوروز، ماه رمضان،محرم و...) هم تبدیل شده، اما این پر مصرف پر تقاضا یک ماه و نیم است که با کاهش قیمت هزار و200 تومانی برای تولید کنندگان مشکلاتی ایجاد و آنها را متضرر کرده است.

در این بین فراز و نشیب های تولید که یک دم مرغداران را رها نکرده بر این ضررهای میلیاردی تولید اضافه شده و اجازه نمی دهد که مرغداران همانند باقی تولید کنندگان برنامه ای مدون برای تولید خود داشته باشند.

این درحالیست که بسیاری از مسئولان معتقد هستند که عدم عرضه مرغ های منجمد و خرید مازاد مرغ از مرغداران از سوی شرکت پشتیبانی می تواند آبی بر آتش نوسانات شدید قیمت ها در بازار باشد .

اما نباید فراموش کرد که خرید 2 هزارو 500 تن مرغ مازاد از سوی شرکت پشتیبانی در طول یک هفته هم نتوانست مرهمی بر درد تولید کنندگان باشد زیرا تولیدکنندگان بر این باورند که مسئولین وزارت جهاد کشاورزی و دولت باید تمهیدات بکری برای ثبات قیمت ها در بازار به کار گیرند زیرا خرید و عرضه مرغ از سوی شرکت پشتیبانی تنها مسکنی می تواند برای قیمت ها در بازار باشد.

بر اساس این گزارش در حال حاضر قیمت پایه هرکیلو مرغ زنده 3 هزار و 200 تومان از مرغداران خریداری و با قیمت 5 هزار و 200تومان در اختیار مصرف‎کننده قرار می‌گیرد یعنی قیمت هر کیلو مرغ به اندازه بسته آدامسی است که به طور قاچاق وارد کشور می شودو در این بین مرغدار حداقل کیلویی هزار تومان متضرر می‌شود.

این گزارش می افزاید تولید کنندگان که از مهر ماه سال گذشته تا کنون چند میلیارد تومان متضرر شدند شکوه و شکایاتی دارند که دولت با این اوصاف چرا از آنها تا کنون حمایتی نکرده و در این میان تنها روند نزولی قیمت ها موجب شده که برخی از تولیدکنندگان از چرخه تولید خارج شوند و باید گفت که ادامه این روند نتیجه ای جز خروج تمامی مرغداران از چرخه تولید و واردات گوشت مرغ ندارد.

لازم به ذکر است که از یک هفته قبل از آغاز محرم، قیمت ها روند نزولی خود را پیش گرفتند به طوریکه قبل از ایام محرم قیمت هر کیلو مرغ زنده 4 هزارو 500 تومان بوده، که با آغاز ایام محرم و صفر اکنون قیمت ها به مرز3 هزارو 300 تومان رسیده و این امر بیانگرزیان حداقل 20 درصدی مرغداران را است.

چندی پیش مهدی یوسف خانی رئیس اتحادیه فروشندگان پرنده و ماهی در این خصوص اظهار داشت: شروع ایام محرم و بسته شدن تالارها و متوقف شدن مراسم ها و جشن های عروسی موجب تقاضای کاهش خرید مرغ زنده و حجم انبوه تولید شده، اما از پنج شنبه هفته گذشته شرکت پشتیبانی امور دام البته با تاخیر زیادی وارد عمل شده و نسبت به جمع آوری مرغ اقدام کرده تا با این کار بتوانند بازار مرغ را تنظیم کنند.

حال جای این سوال است که چرا خرید تضمینی مرغ همانند سایر محصولات کشاورزی صورت نمی گیرد، تا در ایامی که با حجم ترافیک بالای تولید و کاهش تقاضا مواجه هستیم، شاهد زیان بیش از پیش مرغداران نباشیم زیرا مرغداران با وجود سختی ها و گرفتاری های متعدد دیگر لحظه ای آسوده خاطر نیستند وتنها خرید تضمینی و راه یافتن مرغ به تالار بورس، شاید بتواند تولیدکنندگان را از گرفتاری های تولید خلاص کند.

عظیم حجت مدیر عامل اتحادیه مرغداران گوشتی کشور در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان گفت: شرکت پشتیبانی امور دام برای متعادل شدن قیمت از هفته گذشته تا کنون حدود 2 میلیون و 500 تن گوشت مرغ از مرغداران خریداری کرده اما تا کنون تاثیر مثبتی در بازار نداشته است.

حجت در ادامه بیان کرد: در واقع به سبب تهاتر قیمت مرغ قرار است قیمت نهاده دامی اعم از ذرت و سویا که در اختیار شرکت پشتیبانی است با 10 درصد کاهش در اختیار مرغدار قرار گیرد زیرا قیمت نهاده شرکت پشتیبانی از قیمت بازار بالاتر است و به همین خاطر فروش مرغ از سوی مرغداران به شرکت پشتیبانی استقبال چندانی نداشته که امیدواریم با ابلاغ این مصوبه و حجم فروش بیشتر از سوی مرغداران که موجب روند تعادلی قیمت در بازار است مواجه شویم.

وی گفت: با توجه به مازاد مرغ در کشور باید برای افزایش صادرات آن اقدامی صورت گیرد زیرا به سبب یارانه صادراتی که دولت ترکیه به صادرکنندگان پرداخت می کند صادرکنندگان کشور نیز توان رقابت در بازار های هدف را ندارند.

مدیر عامل اتحادیه مرغداران با اشاره به عرضه مرغ در بورس تصریح کرد: در واقع از دولتمردان در خواست عرضه مرغ همانند سایر کالاهای کشاورزی به بورس را داریم تا تولیدکنندگان غیر مجاز در این میان نتواند مرغ خود را از طریق بورس عرضه کنند و از طرفی در حال حاضر مابه التفاوت قیمت توسط شرکت پشتیبانی پرداخت شده اما می توان گفت که این امر به زیان مرغداران است و باید مابه التفاوت ان همانند سایر کالاها توسط دولت پرداخت شود.

فراز و نشیب های تولید و زیان های سریالی مرغداران از سال گذشته تا کنون به اتمام نرسیده و در این میان برخی مسولان همانند سال گذشته اصراربرعدم عرضه مرغ و خرید از سوی شرکت پشتیبانی دارند اما این امر در حالیست که شرکت پشتیبانی در طول یک هفته با خرید 2500 تنی مرغ از مرغداران هم نتوانسته است مرهمی بر زخم تولید کنندگان باشد وحال جای سوال دارد که مسئولین چه تمیداتی را برای زیان مرغداران در نظر گرفته اند تا انها را از سردر گمی تولید نجات دهند؟

فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هامرغداران , قیمت , مرغ ,

اخبار مرتبط با این خبر


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: