5:14 عصر | ۱۳۹۸ سه شنبه ۳۱ ارديبهشت
مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 4898     

ساخت یک مجتمع مرغداری پیشرفته در خمین با سه هزار فرصت شغلی

مدیر جهاد کشاورزی خمین از ساخت یک مجتمع مرغداری پیشرفته با سه هزار فرصت شغلی در این شهرستان خبر داد.
تاریخ انتشار :۱۳۹۴ چهارشنبه ۶ آبان ساعت 16:34

احمد رضا جعفری روز چهارشنبه در گفت وگو با ایرنا افزود: عملیات نصب تجهیزات مجتمع پیشرفته مرغداری خمین در هفته جاری در این شهرستان شروع شد.
وی با بیان این که این تجهیزات از کشور آلمان خریداری شده است ، اظهار کرد: مرحله نخست این مجتمع با نصب این دستگاههای، تست و با رفع ایرادات تا پایان امسال راه اندازی می شود.
وی اضافه کرد: در مجموع برای خرید این تجهیزات، در چند مرحله مبلغ یکهزار و 500 میلیارد ریال سرمایه گذاری شده است.
مدیر جهاد کشاورزی گفت: این واحد مرغداری گوشتی و تخم گذار دو میلیون قطعه ای است که در زمینی به وسعت پنج هکتار در حوالی روستای محمد آباد از توابع خمین توسط سرمایه گذار بخش خصوصی در حال احداث است.
وی بیان کرد: در این مجتمع علاوه بر تولید مرغ با ظرفیت 12هزار و 500 تن و 18 هزار تن تخم مرغ در سال، امکانات فراوری این محصولات دامی نیز فراهم شده است.
جعفری اظهارداشت: بزرگترین مجتمع مرغداری کشور در خمین به عنوان مرکزی برای پشتیبانی همه مرغداری های شهرستان و استانهای اطراف محسوب می شود که نهاده های دامی نظیر دارو و خوراک وارد و توزیع می کند.
وی بیان کرد: این واحد مرغداری به صورت تمام مکانیزه احداث می شود و شامل بخش هایی نظیر کشتارگاه صنعتی، بسته بندی، شبکه نگهداری و توزیع احداث می شود.
مدیر جهاد کشاورزی خمین گفت: با راه اندازی این مجتمع برای سه هزار نفر از جمعیت بیکار شهرستان فرصت اشتغال مستقیم فراهم می شود.
شهرستان خمین در جنوب استان مرکزی دارای بیش از 124 واحد مرغداری است.

فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هامرغداری , پیشرفته , خمین , فرصت شغلی ,

اخبار مرتبط با این خبر


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: