مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 4196     

سازماندهی 210 هزار فارغ التحصیل بخش کشاورزی در کشور

در حال حاضر 210 هزار فارغ التحصیل بخش کشاورزی در سازمان نظام مهندسی کشاورزی کشور سازماندهی شده اند .
تاریخ انتشار :۱۳۹۳ سه شنبه ۲۳ دي ساعت 19:09

 به گزارش دامنا,کبیری رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی کشور در جلسه سازمان نظام مهندسی کشاورزی استان گفت: از این تعداد 191 هزار نفر کارشناسی 17 هزار نفر کارشناسی ارشد و بیش از هزار و 300 نفر دارای مدرک دکترا هستند .
وی گفت: از آنجایی که سرمایه گذاری در بخش کشاورزی نقش محوری در ارزآوری و توسعه اقتصادی کشور دارد با هماهنگی دولت می کوشیم فارغ التحصیلان بخش کشاورزی را بتدریج در کشاورزی و گرایشهای مرتبط با آن مانند منابع طبیعی ، شیلات و محیط زیست بکارگیری کنیم.
وی گفت : در حال حاضر بیشترین فارغ التحصیلان بیکار بخش کشاورزی دارای تحصیلات کارشناسی هستند و نیاز است تا با سازماندهی تخصص های مختلف بتوانیم بهره وری در بخش های تولید ، نیرو انسانی و اقتصاد کشاورزی را ارتقاء دهیم .
نجفی رئیس سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان هم گفت : تا کنون 3 هزار و 577 فارغ التحصیلان کشاورزی مرد و زن در سازمان نظام مهندسی استان سازماندهی و 594 نفر در قالب کارشناسی منابع طبیعی شدند .
وی رشته های جذب شده زراعت ، حفظ نباتات ، باغبانی ، مکانیزاسیون ، امور دام ، ترویج آب و خاک منابع طبیعی و شیلات عنوان کرد : با بکارگیری نیروهای انسانی متخصص در بخش کشاورزی که استعداد ویژه هستند می تواند تاثیر چشمگیری در توسعه و تحول اقتصادی سیستان و بلوچستان بگذارد . 

اخبار مرتبط با این خبر
ردیفتیترتاریخ
1 سازماندهی 210 هزار فارغ التحصیل بخش کشاورزی در کشور ۱۳۹۳ سه شنبه ۲۳ دي


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: