مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 6332     
در سال جاری

پیش بینی تولید سه تن خاویار پرورشی در کشور

تولید خاویار پرورشی امسال به سه تن می رسد که این میزان تولید با اهداف از پیش تعیین شده است، هماهنگی دارد.
تاریخ انتشار :۱۳۹۵ دوشنبه ۳ آبان ساعت 12:07

به گزارش پایگاه خبری دامپروری ایران (دامنا)، معاون آبزی پروری سازمان شیلات ایران در گفتگو با شبکه اطلاع رسانی جامعه دریای ایران (مانا) اظهار داشت : امسال تاکنون 10 درصد مجموع اعتبارات طرح بازسازی ذخایر تخصیص یافته است.

حسینعلی عبدالحی ادامه داد: با این وجود تعداد زیادی بچه ماهی امسال در مراکز تکثیر کشور تولید و بین پرورش دهندگان توزیع شده است.

وی با اشاره به پویایی مراکز پرورش ماهیان خاویاری بیان داشت: امسال بیش از 300 هزار قطعه بچه ماهی خاویاری با وزن های بین یک کیلو تا 100 کیلوگرم در میان پرورش دهندگان توزیع شده است تا پرورش این گونه ماهیان با سرعت بیشتری صورت گیرد.

به گفته معاون آبزی پروری سازمان شیلات ایران، پروسه تولید و استحصال ماهیان خاویاری یک پروسه طولانی مدت است به طوری که بعد از گذشت 10 سال، خاویار تولید می شود.
این مقام مسئول در سازمان شیلات ایران اظهار داشت: سال گذشته 2.2 تن خاویار پرورشی و هزار تن گوشت ماهیان خاویاری پرورشی در کشور تولید شد.

معاون آبزی پروری سازمان شیلات ایران عنوان کرد: پیش بینی می شود امسال تولید خاویار پرورشی به سه تن رسد که این میزان تولید با اهداف از پیش تعیین شده، هماهنگی دارد.
وی بیان کرد: همچنین تولید گوشت ماهیان خاویاری در سال جاری نیز بین هزار و 500 تا دو هزار تن پیش بینی می شود که بخش زیادی از آن صادر و بخش دیگر نیز در کشور به مصرف خواهد رسید.

عبدالحی با اشاره به اینکه بخش اعظم خاویار پرورشی تولید شده صادر می شود، اذعان داشت: خاویار ایرانی از اعتبار ویژه ای در دنیا برخوردار است.

معاون آبزی پروری سازمان شیلات ایران خاطرنشان کرد : صادرات این محصول با ارزش به کشورهای مختلف به ویژه کشورهای عربی صورت می گیرد.

این مقام مسئول در سازمان شیلات ایران گفت: پس از برجام و رفع تحریم ها ، هم اکنون شاهد صادرات خاویار به برخی کشورهای اروپایی نیز هستیم.

وی ادامه داد: هم اکنون 82 مزرعه فعال پرورش ماهیان خاویاری در کشور فعال است که انواع گونه ماهیان خاویاری در این مراکز پرورش داده می شود.

به گفته معاون آبزی پروری سازمان شیلات ایران، گونه فیل ماهی به دلیل پرطرفدار بودن آن در بخش صادرات، در میان سایر گونه های خاویاری در مراکز پرورشی بیشترین میزان تولید را به خود اختصاص داده است و تمرکز بیشتری بر تولید این گونه ماهی خاویاری در مراکز پرورشی وجود دارد.

وی اظهار داشت: بر اساس تفاهم نامه به امضا رسیده ما بین سازمان شیلا ت ایران، استانداری گیلان، استانداری گلستان، استانداری مازندران، بنیاد مستضعفان و بانک سینا قرار است در هر استان حداقل پنج مزرعه پرورش ماهیان خاویاری ایجاد شود.

عبدالحی اذعان داشت: به منظور افتتاح برخی از این مراکز پرورشی، اوایل آبان ماه امسال با حضور ریاست سازمان شیلات ایران و رئیس بنیاد مستضعفان سفری به استان های شمالی خواهیم داشت.

این مقام مسئول در سازمان شیلات ایران بیان داشت: بر اساس برنامه ریزیهای صورت گرفته در برنامه ششم توسعه قرار است سالانه 10 هزار تن گوشت و 100 تن خاویار تولید شود.
وی با اشاره به اینکه هم اکنون سه مزرعه بزرگ پرورش ماهیان خاویاری در دست احداث است، گفت: تحقق اهداف برنامه ششم توسعه در زمینه پرورش ماهیان خاویاری دو از دسترس نیست.

معاون آبزی پروری سازمان شیلات ایران بیان داشت: هر ساله از اوایل پاییز صید ماهیان خاویاری دریای خزر با هدف بازسازی ذخایر توسط مراکز تکثیر صورت می گیرد اما صید تجاری آن همچنان تا سال 2017 ممنوع است.

فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هاخاویار پرورشی , شیلات , صادرات , ماهیان , فیل ماهی ,

اخبار مرتبط با این خبر
ردیفتیترتاریخ
1 پیش بینی تولید سه تن خاویار پرورشی در کشور ۱۳۹۵ دوشنبه ۳ آبان


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: